Postaramy się przedstawić Wam kilka niezawodnych sposobów aby włosy wyglądały niepowtarzalnie! Coraz częściej skarżymy się na ich słabą kondycję. Do przyczyn tego zjawiska należą: stres, niewłaściwa dieta i brak witamin.


To czego nie można z pewnością zaniedbać to odżywianie włosów. Istotne jest aby włosy czerpały swoja witalność już z wnętrza organizmu. Konkrety? To co niezbędne to wyciąg ze skrzypu polnego. Obecnie na rynku mamy dużą gamę produktów oferujących wyciąg ze skrzypu polnego wraz z dodatkiem witaminowym. Wpływa odmładzająco i wzmacniająco na skórę, powstrzymuje również siwienie i wypadanie włosów. Na kondycję włosów wpływa dodatkowo nasza dieta. Czyli to jak się odżywiamy nie jest obojętne. Unikać należy więc bezwartościowych rzeczy jak wszelkiego rodzaju fast foody czy tez tłuste potrawy. Zdrowy tryb życia to podstawa. Nie wspominając już o paleniu papierosów czy spożywaniu alkoholu. Mało jest jednak osób które rygorystycznie przestrzegają tych zakazów. Dlatego też przedstawiamy kilka prostych sposobów na wzmocnienie włosów:
•    Zanik zaczniemy zabawę z maseczkami do włosów to czego zdecydowanie należy oszczędzić włosom to – mycie w gorącej wodzie, codziennego mycia włosów(co w większości jest przyczyna ich późniejszego szybkiego przetłuszczania się) częstego farbowania, wiązania włosów w wysokie końskie ogony, gdyż to osłabia cebulki włosów
•    To co robi dobrze naszym włosom?! Domowe maseczki. Cudotwórcza oliwa z oliwek.
Składniki: 5 łyżek oleju z oliwek i 2 jajka. Przepis: Mieszamy dokładnie wszystko  w mikserze, a następnie to co powstało nakładamy na włosy, potem głowę należy owinąć folią. Po upływie 15 minut dokładnie zmywamy włosy wodą z szamponem.
Maseczka przeznaczona jest do włosów suchych, cienkich i zniszczonych.
Maseczka miodowo - oliwkowa do włosów
Składniki:2 łyżki stołowe miodu, 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek. Mieszamy dokładnie w mikserze. Nakładamy maseczkę na włosy owijamy głowę folią a następnie ręcznikiem.
Po 15 minutach szamponem i dobrze spłukujemy włosy.
Maseczka jajeczna - odżywia mocno zniszczone włosy i je wzmacnia.
Białko z jednego jajka należy ubić na sztywną pianę i dodać żółtko. Masę rozprowadzić na wilgotnych włosach i wmasować w skórę głowy. Następnie owinąć głowę folią i ręcznikiem i pozostawić na 20 minut. Kurację stosować raz w tygodniu, aż stan włosów się polepszy.
•    Dla blondynek polecam wywar z rumianku, który rozjaśnia włosy i nadaje im złociste refleksy. Napar z dwóch torebek rumianku na około 200 ml wody rozprowadzić na włosach i zostawić na około 15 minut. Po tym czasie spłukać. Regularne stosowanie tej płukanki rozświetla włosy i regeneruje podrażnienia skóry głowy. Dla brunetek natomiast wywar z kory dębowej, która przyciemnia włosy. Jeśli natomiast pragniecie, aby wasze włosy rosły szybciej zerwijcie świeżą pokrzywę i zagotujcie ją z wodą. Wodą z pokrzywy należy spłukać włosy a następnie wymyć je szamponem. Efekt gwarantowany.
…bo tak naprawdę to włosy sprawiają, że czujemy się atrakcyjne i pociągające.