W dzisiejszych czasach kąpiel ma znaczenie nie tylko jako czynność, która sprzyja zachowaniu higieny. Kąpiel to doskonały sposób na relaks po ciężkim i upalnym dniu. Może także podreperować nasze zdrowie, jeżeli użyjemy specjalnych olejków czy soli.
Nie od dziś wiadomo o dobrym wpływie kąpieli na człowieka. W zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt, należy się stosować do zaleceń, które możemy znaleźć w różnego rodzaju poradnikach czy na opakowaniach środków, które dodajemy do kąpieli. Odpowiednia powinna być temperatura wody. Chłodniejsza kąpiel działa bardziej pobudzająco i odświeżająco. Cieplejsza woda powoduje rozgrzanie organizmu poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze. Czas kąpieli może być różny. Zazwyczaj nie powinien przekraczać 20 minut. Można czasami lekko ten limit przekroczyć i nie jest to sztywna granica.

Osobnym zagadnieniem jest samo miejsce kąpieli. W polskich warunkach nie buduje się jeszcze coraz popularniejszych na Zachodzie salonów kąpielowych, gdzie centralnym elementem jest wanna. Możemy jednak wyposażyć swoją łazienkę w bardzo nietypową wannę. Może być ona nawet w pełni przezroczysta. Nikogo już nie dziwią wanny z hydromasażem, niektóre nawet mają wbudowany odbiornik radiowy, który dodatkowo umili nam chwile spędzone w kąpieli. Wanna nie musi być zbudowana ze szkła czy metalu – popularne są też wanny drewniane, ceramiczne a nawet kamienne. Są także modele zbudowane z tworzyw sztucznych, a w ściankach i dnie zamontowane jest kolorowe podświetlenie. W większości z nich zmieszczą się spokojnie dwie osoby, możecie więc zaprosić partnera lub partnerkę do wspólnej kąpieli.
Zobaczcie, jak może wyglądać wasze miejsce wodnej przyjemności…