Sony coraz częściej stawia na nowoczesne urządzenia dla osób uprawiających różnego rodzaju sporty. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie rodzaju odtwarzacze mp3. 
Sony Walkman NWZ- W252 jest przede wszystkim skierowany do osób czynnie uprawiających sport. Jest to już druga generacja poprzednika NWZ- W202. Design pozostał ten sam jednak wprowadzono różnego rodzaju ulepszenia technologiczne.

Jest on pozbawiony wszelkiego rodzaju kabli dzięki czemu bez najmniejszych problemów możemy wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Wszystko zostało ograniczone do minimum. Dlatego tak naprawdę zakładamy na tył głowy swego rodzaju słuchawki dzięki którym, możemy przesłuchiwać nasze ulubione utwory. Design w stosunku do poprzednika nie uległ zmianie w dalszym ciągu pozostaje ten sam. Wprowadzono jedynie większą ilość kolorów do wyboru. Jeśli chodzi o sam design to odtwarzacz ma jeden minus. Dla osób, które mają małe uszy noszenie takiego odtwarzacza może okazać się nie do końca wygodne. Poza tym mamy dziwne uczucie jakby coś nas uciskało w policzki, za to bardzo duży minus. Jednak na tym wszystkie złe aspekty odtwarzacza Sony się kończą. 
Sony NWZ-W252 jest wodoodporny. Niestety ale nie możemy w nim pływać ale już bez najmniejszego problemu możemy w nim wejść pod prysznic. Poza tym dzięki długiej żywotności baterii nie musimy się martwić o ciągłe doładowywanie naszego odtwarzacza. Kolejną zmianą jest wprowadzenie zamiast ‘’koła’’ do przesuwania piosenek, zwykłego przycisku, który ułatwi nam nawigację. Podobnie jak poprzednik NWZ-W252 został wyposażony w system Zappin ułatwiający nam nawigację po piosenkach. Warto dodać, że odtwarzacz został wyposażony w różne rodzaje wkładek dousznych, dzięki którym w łatwiejszy sposób możemy dopasować odtwarzacz do naszych uszu.

Reasumując
Sony Walkman NWZ-W252 jest idealnym odtwarzaczem dla każdej osoby, która lubi aktywnie uprawiać różnego rodzaju sporty. Dlatego za technologię Sony dostaje 5. Chociaż nie posiada wyświetlacza to jednak system Zappin wynagradza to a fakt, że odtwarzacz jest wodoodporny czyni go jeszcze atrakcyjniejszym. Za design odtwarzacz otrzymuje 4. Jednak nie jest on do końca ergonomiczny. Za funkcjonalność również mocna 4. W końcu niektóre przyciski mogłyby być bardziej intuicyjnie umieszczone