Knights&Hammers specjalizuje się w delikatnej damskiej biżuterii. Dlatego zwrot od kunsztownych motylków ku inspiracji wojną jest dość zaskakujący. Szok może być jednak złagodzony faktem, że marka znana jest również ze społecznego zaangażowania. Kolekcja ze słoniami wspomagała akcję helpingelephants.org, zaś militarna edycja równie tematycznie wspiera fundację The Military Order of The Purple Heart, która pomaga amerykańskim weteranom wojennym, którzy odnieśli wskutek działań wojennych poważne obrażenia, a także rodzinom żołnierzy zabitych na wojnie.

Knights&Hammers - biżuteria

Biżuteria przedstawia głównie postaci żołnierzy w akcji. Materiały, których użyto w kolekcji to głównie brąz, platyna i żółte złoto, a także kryształy marki Swarovski. Do nabycia w sklepie internetowym etsy.com: http://www.etsy.com/shop/KnightandHammer?section_id=11336558

Knights&Hammers - biżuteria

Knights&Hammers - biżuteria

Knights&Hammers - biżuteria

Pomimo pozornie agresywnego wyglądu, akcja ma całkiem pokojowe przesłanie. Może zawieszenie na szyi żołnierzyka nie zlikwiduje problemu wojny, ale pośrednio przyczyni się do złagodzenia krzywd już przez nią wyrządzonych.

Zuzanna Sołtys
Zdjęcia: www.etsy.com