Woody Allen

Woody Allen od lat współpracuje z teatrami na Broadwayu. Jego spektakl znów pojawi się w mekce sztuk scenicznych, tym razem będzie to wydarzenie wyjątkowe, gdyż słynny reżyser zaadaptuje na deski teatru film.

W 1994 roku, na ekranach kin, ukazała się komedia kryminalna pt. „Strzały na Broadwayu” („Bullets over Broadway”), którą reżyserował, i współtworzył do niej scenariusz, Woody Allen. Główne role zagrali w nim John Cusack, Dianne Wiest, Chazz Palminteri i Jennifer Tilly. Film okazał się dużym sukcesem, został siedmiokrotnie nominowany do Oscara i zdobył statuetkę za najlepszą aktorkę drugoplanową (Dianie Wiest).

Film opowiada o młodym dramaturgu, który marzy o wystawieniu swej debiutanckiej sztuki. Brakuje mu jednak pieniędzy, więc jego agent zwraca się do okolicznego gangstera aby pozyskać fundusze na realizację celu. Gangster zgadza się pomóc, jednak coraz bardziej ingeruje w sztukę. Film ten jest swoistym pastiszem.

Woody Allen pracuje nad adaptacją teatralną. Ma również stworzyć do niej muzykę. Premiera wstępnie zaplanowana jest na 2013 rok.

Woody Allen na Broadwayu

Autor: Rafał Włodarski