World of Warcraft: Cataclysm to najnowszy, trzeci już dodatek przygotowany przez Blizzard Entertainment do swojego popularnego MMO.

Akcja zawarta w World of Warcraft: Cataclysm toczy się wokół zbudzenia ze snu smoka Deathwing, który spoczywał pod ziemią od drugiej wojny. Mistyczna bestia zostaje jednak podrażniona przez tajemnicze, boskie moce, które sprawiają, że Deathwing wydostaje się na powierzchnię. Jego uwolnieniu towarzyszą kataklizmy,które nieodwracalnie zmieniają krajobraz świata World of Warcraft

Cataclysm wprowadzi do gry wiele zmian, zaczynając od wizualnych, które spowodowane zostały tytułowymi kataklizmami, a kończąc na zmianach w samej rozgrywce. Gracze dostaną do dyspozycji dwie, całkowicie nowe ray: Gaobliny i Worgenów. Zmiany dotkną także systemu rozwoju postaci, gdzie pojawi się pięć nowych talentów do wykorzystania. 

Nie zapomniano także o dotychczasowych rasach zamieszkujących świat gry, które zyskają całkowicie nowe profesje. Dotyczy to zarówno ras wchodzących w skład hordy, jak i przymierza. Jeżeli ktoś jednak liczy na całkowicie nowe klasy postaci, to może się zawieść, gdyż twórcy dodatku takowych nie przewidzieli.

Po raz kolejny, zwiększony zostanie także maksymalny poziom rozwoju postaci, które będzie teraz wynosił 85 leveli. Zmiany w awansowaniu na kolejne poziomy dotyczyć będą także gildii, które teraz będą mogły osiągnąć do 20 levelu, a wiązać się to będzie ze specjalnymi bonusami dla każdego z jej członków.

W grze oczywiście znajdą się także całkowicie nowe tereny do eksploracji i setki nowych zadań do wykonania.

Więcej na http://www.gamelobby.pl