Kolekcja Wranglera na wiosnę i lato 2010 to świeżość dżinsu w stylu vintage, gorący klimat Vegas oraz radość obcowania z naturą. To pochwała życia pełną piersią. Akcja, przygoda, adrenalina. Jasne światła i pustynia. Odjazdowe imprezy i szaleńcze wyścigi.

Sezon otwiera linia Ride Wild, pełna elektryzujących ubrań inspirowanych stylem vintage, które czerpią z tradycji marki Wrangler. Dżinsy o intensywnym odcieniu granatu zestawione są z dopasowanymi koszulami lub „znoszonymi” t-shirtami. Mamy też letnią czerń i grafit, nadające kolekcji nieco alternatywny charakter. Dżinsy są stylizowane na sprane i przykurzone, dzięki czemu do złudzenia przypominają modele sprzed lat. Króluje prostota i klasyka: seksowne, wygodne ubrania do włóczenia się po mieście. Dżins w najlepszej i najczystszej postaci. Kolekcja dostępna będzie w sklepach od stycznia.

Duch czasu widoczny jest w krojach dżinsów. W wiosenno-letniej kolekcji dla mężczyzn mamy trzy kluczowe modele spodni: Spencer – idealnie dopasowane, Ace – regularne proste oraz Crank – modny fason z niskim stanem i prostą nogawką. 

Modne dżinsowe koszule i kurtki Wranglera z pewnością staną się hitem sezonu. Niezmiennie towarzyszą im uwielbiane przez wszystkich kraciaste koszule oraz ręcznie robione skórzane paski.

Propozycja dla kobiet jest radosna i ekscytująca. Główne fasony spodni w tym sezonie to mocno dopasowany model Stokes, obcisłe biodrówki Molly oraz luźny, zwężany fason Spencer. Kurtki, z kolei, tworzą bardzo mocny akcent – panie mogą wybierać spośród kilku fantastycznych skórzanych i dżinsowych modeli. Na szczególną uwagę zasługuje bolerko dostępne w obu wersjach. Inne ciekawe modele, o których warto wspomnieć, to odważny kombinezon oraz oszałamiające połączenie kamizelki i skąpych szortów z podwiniętymi nogawkami.

Druga linia, 1947, inspirowana surową odzieżą roboczą i wizerunkiem robotnika jako artysty pojawi sie w sklepach w lutym. Ubrania uszyto z mocnych materiałów w delikatnych odcieniach szarości, brązu i błękitu – przypominają te, jakie nosili Jack Kerouac i Jackson Pollock. Wrangler odwołuje się w ten sposób do lat 40. i roli, jaką odegrał jako dostawca ubrań dla armii amerykańskiej.

Trzecia kolekcja – 51st Star to naprawdę mocne uderzenie: jasne, krzykliwe ubrania w sam raz na całonocną imprezę. Główną inspirację stanowiła legendarna rywalizacja pomiędzy motocyklistami-kaskaderami Evelem Knievelem i Eddiem Kiddem, jak również gwiazdy show-biznesu, kolory amerykańskiej flagi i odważne kontrasty. 

Kolekcje uzupełniają bogate zestawy akcesoriów podkreślających stylistykę vintage