WRC: FIA World Rally Championship to pierwsza, po pięcioletniej przerwie, oficjalna gra Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, Wyprodukowana przez włoskie studio Milestone S.r.I., Które wcześniej zajmowało się m.in. grami Superbike oraz MotoGP (2007 i 2008).
Wczuj się w rolę kierowcy i wystartuj w wyścigu po mistrzostwo świata. Zasiądź na kółkiem jednego z oficjalnych aut WRC i spróbuj swoich sił na trasach, na bardzo realistycznych trasach. Stań do walki na 13 ekstremalnie trudnych drogach i zobacz czy masz w sobie zadatki na mistrza!

WRC: FIA World Rally Championship udostępnia nam dwa podstawowe tryby gry. Tryb kariery umożliwia powtórzenie wyczynów, które do tej pory były udziałem jedynie rajdowych mistrzów świata. Możemy stworzyć własną drużynę, a nasze cele to zarówno wywalczenie mistrzostwa, jak i pozyskanie sponsora na przyszłe rajdy.
Tryb „Time Attaca” daje nam możliwość wielokrotnego przemierzenia tych samych tras, wybranym autem, a także bicie rekordów szybkości.
Oczywiście dla prawdziwych amatorów wyścigów mamy jeszcze w zanadrzu tryb multiplayer (Online), który daje nam możliwość ścigania się z graczami z całego świata i walkę o pierwsze miejsce w internetowym rankingu.

WRC: FIA World Rally Championship to:
• oficjalne trasy WRC w Nowej Zelandii, Portugalii, Szwecji, Niemczech, Japonii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii Meksyku, Jordanii i Turcji

• 18 licencjonowanych samochodów – autentyczne modele aut, biorących udział w zawodach WRC, m.in.: Subaru Impreza N4, Citroen CF, Punto Abartha, Skoda Fabii, Peugeota 207, Mitsubishi Lancer X, Suzuki Swift S1600 Honda Civic R3m i Ford Fiesta
• 6 samochodów z poprzedniej epoki (lata 80-te) - możliwość ściągnięcia z Internetu 6 dodatkowych modeli aut z lat 80: Audi Quattro S2, Peugeut 205 T16, Lancia Delta S4, Ford RS2000, Citroen BX4 TC i Renault R5

• Niesamowite warunki pogodowe - zmieniająca się pogoda i otoczenie. Gracz będzie ścigał się zarówno w śniegu, jak i na piasku oraz na zwykłym asfalcie.