MGMT, The Kills, Best Coast czy Lykke Li to tylko niektóre spośród siedemnastu gwiazd współczesnej sceny alternatywnej, które współtworzyły album „Just Tell Me That You Want Me”, będący kompilacją odświeżonych utworów legendarnego zespołu rockowego Fleetwood Mac.

fleetwood_mac_670

Fleetwood Mac zadebiutowali w 1967 roku na festiwalu w Windsorze, gdzie odnieśli natychmiastowy sukces. Bluesowe improwizacje zespołu przyniosły im sławę w USA jeszcze przed wydaniem pierwszego albumu – „Fleetwood Mac” z 1968 roku. Płyta okazała się ogromnym sukcesem - przez ponad rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych albumów w Wielkiej Brytanii. W 1977 roku powstał ich sztandarowy album - „Rumours”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Styl, wyczucie i brzmienie Fleetwood Mac od lat inspiruje kolejne pokolenia artystów. To zrozumiałe, że niektórzy z nich zapragnęli wyrazić swoją wdzięczność za wkład zespołu w historię rocka.

fleetwood_mac__g322wne


Poniżej prezentujemy cover piosenki „Silver Springs” w wykonaniu Lykke Li, który znalazł się na płycie „Just Tell Me That You Want Me”:
http://www.youtube.com/watch?v=0dodb-JXmWw

Autor: Maciej Tarasiewicz