Pierwotna, brytyjska kultura punk to głos buntu dzieci robotników.

Muszę przyznać, że zawsze bliżej było mi do cold wave czy estetyki 4AD. Wolałem Joy Division, Dead Can Dance czy Cocteau Twins od The Clash.

Również w Polsce wybierałem, zbuntowaną, lecz artystyczną Brygadę Kryzys. Nie byłem w stanie znieść przekazu i całej estetyki zespołów w stylu KSU, a nawet legendarnej formacji Dezerter.

Po latach z buntu zostało niewiele, ale proste punkowe riffy, prymitywny przekaz na poziomie zbuntowanego nastolatka i specyficzna estetyka z charaktyrystycznymi glanami czy irokezem wywarła wpływ na kulturę masową.

Współczesny punk to stylizacja. To ubrania za setki czy tysiące euro od znanych projektantów i poza, w której z klasycznego głosu ulicy nie zostało nic.

Żyjemy w kraju w którym bunt oznacza rozwój własnych biznesów na przekór opresyjnemu państwu i coraz bardziej oddalonych od realnych wyzwań polityków.

Buntem jest tworzenie biznesu, a nie walka z wyzyskującymi klasę robotniczą. W postindustrialnym społeczeństwo robotników już prawie nie ma. Pozostali za to liczni urzędnicy, którzy nie tworzą nowych wartości i przeszkadzają artystom pieniądza.

Czas na nowy bunt. Bunt, który wywołają najbardziej ambitni i przedsiębiorczy Polacy.

Warto, aby rewolucyjne stylizacje były zgodne z najnowszymi trendami. Jeżeli wychodzić na ulicę to z klasą. Opcjonalnie można przestać płacić podatki i przenieść się z biznesem do jednego z naszych sąsiadów. To realny bunt, który wystraszy popisowy duopol bardziej niż sam Kukiz.

I nie wierzcie w przekazy w stylu, że politycy Wam coś zaoferują. Jeżeli ktoś ma ofertę to wizjonerzy tacy jak ci, którzy stworzyli genialną serię gier o Wiedźminie.

Sesja, którą prezentujemy poniżej to znakomita inspiracja dla współczesnych rewolucjonistów.

Mamy tu ćwieki i glany, ale mamy też modowe sety takich marek jak Marc by Marc Jacobs, Melissa Levy czy Diesel Black Gold.

Zdjęcia opublikowano w majowej edycji Interview Magazine. Ich bohaterką jest niezwykle piękna top modelka. To Edie Campbell.

Autorem genialnych stylizacji, które tworzą współczesny styl punk jest Karl Templer.

Za fotografie odpowiada znany autor modowych sesji. To Patrick Demarchelier.

Stylizacja włosów to dzieło pod którym podpisuje się Anthony Turner.

Makijaż wykonała genialna Diane Kendal.

Doskonały efekt. Świetnie dobrane dodatki i ubrania. Genialna stylizacja. Nowy trend na współczesny punk staje się faktem. Totalna rekomendacja trendu.pl. Czas na nowy punk. Czas na nowy bunt... Bunt poprzez działanie wbrew marudzeniu polityków. Szczególnie tych z katolewicy, zwanej prawicą.