Dla prawdziwego fana literatury książka to fetysz. Żadne cuda techniki, audiobooki, e-booki, świecące zabawki i migające cuda nie zastąpią twardej oprawy i zapachu papieru. Opasłe tomiszcze może też stanowić ciekawy dodatek, a nawet modny gadżet. Pod postacią książki wiele może się ukrywać.

Your House to zabawny notatnik. W kartach wycięto dokładnie odwzorowany plan domu autora pomysłu, Olafura Elliasona. Zeszyt w sam raz dla studentów architektury, może nie jest specjalnie praktyczny, ale na pewno zrobi wrażenie na kolegach. Każda kolejna strona odkrywa więcej domu, poczynając od zarysu okien, a kończąc na pełnym przekroju.

Your House to zabawny notatnik

Do czytania potrzebne jest dobre oświetlenie. Najlepiej ładnie wydane i w twardej oprawie. Book Lamps to projekty lamp skonstruowanych z okładek ulubionych książek nabywcy. Spersonalizowany produkt wygląda elegancko i dużo mówi o charakterze właściciela.

lampy dobre do oświetlenia

oświetlenie

Ci, którzy zdradzają dzieła drukarza z bezduszną techniką, mogą swoje narzędzia zbrodni schować w etui wystylizowanym na książkę. Można wybierać spośród okładek na iphone’a, doków na iPoda i innych gadżetów.

Dla prawdziwych zapaleńców placem zabaw okazałby się sklep internetowy Out of the print, w którego asortymencie można znaleźć koszulki i bluzy, zadrukowane okładkami literackich kamieni milowych. Całkiem sympatyczny pomysł, żeby zakomunikować światu swoją miłość do słowa pisanego, najlepiej w zestawie z okularami typu nerd. Lana Manis poszła o krok dalej, robiąc bransoletki ze zniszczonych okładek. Literatura okazuje się świetnym partnerem mody.

Książkowe gadżety to romantyczny sposób na wyrażenie swojej osobowości. Dodatkowym walor większości tych przedmiotów stanowi fakt, że oprawa książki to dzieło w samo w sobie. Mała twórczość wymagająca kreatywnej pracy grafika i poligrafa.

Autor: Monika Lewandowska