Black Red White, aranżacja salonu, kolekcja Gent

Czy wiesz, że można być szczęśliwym, żyjąc w kraju, w którym płaci się jedne z najwyższych podatków? Dowodem są mieszkańcy Danii, którzy zostali uznani za najszczęśliwszy naród w Europie. Potwierdzają to nie tylko sami Duńczycy, ale również przeprowadzone badania naukowe.

Skąd bierze się ich dobre samopoczucie? Z nieskomplikowanego i komfortowego życia według filozofii hygge, która oznacza przytulność, ciepło i przyjemną estetykę. Brzmi idealistycznie? Być może, ale jest to koncepcja wyjątkowo prosta do wprowadzenia. Przekonaj się, jak z dodatkami do wnętrz Black Red White zmienić wnętrza w swoim domu zgodnie z duńskim przepisem na szczęście.

Dlaczego świece są hygge?

Świece, świece i jeszcze więcej świec – oto jeden z najważniejszych filarów hygge w wersji wnętrzarskiej. Duńczycy dobrze poznali ich magiczną moc poprawiania nastroju. Czy wiesz, że biją oni rekordy wśród Europejczyków, każdego roku paląc ok. 6 kg świec na osobę? W filozofii dobrego i szczęśliwego życia nie chodzi jednak o rankingi, ile o robienie tego, co sprawia, że człowiek czuje się dobrze. Skoro więc świece umilają każdą chwilę, dlaczego nie korzystać częściej z ich dobroczynnych właściwości? Baw się różnymi kształtami i rozmiarami, zapachami, dobieraj świeczniki, lampiony – niech domowe ognisko rozbłyśnie ciepłym blaskiem świec.

Nie masz na nie pomysłu? Białe, klasycznie świece Rustic wprowadzą elegancki klimat do Twojej jadalni, błękitne i pomarańczowe pobudzą motywację, a złote i czerwone… te kolory zachowaj na romantyczne okazje. Stawiaj świece na stołach, parapetach oraz komodach. Wykorzystuj je w każdym wnętrzu – nawet w łazience.

Black Red White, świece Rustic

 

Black Red White, świeca Rustic, 10,99 zł

 

Black Red White, świece Rustic

Dlaczego poduszki i koce są hygge?

Gdyby spróbować zdefiniować hygge, można by posłużyć się dwoma słowami: miękkość i puszystość. Te cechy charakteryzują dwa wnętrzarskie dodatki, które umilą każde chłodne popołudnie lub wieczór. Tymi miłymi w dotyku detalami są poduszki i koce.

Te pierwsze – mimo swoich niewielkich rozmiarów – mają wielką moc tworzenia sprzyjających warunków zwłaszcza do hyggowania w domu, czyli np. spędzania czasu na kanapie w towarzystwie bliskich lub z książką i kubkiem gorącej czekolady.

Dekoracyjna, a zarazem wyjątkowo miękka poduszka Futro stylowo złagodzi surowy charakter minimalistycznego pokoju dziennego. Przytulna Angorka czy oswojony Wilk Syberyjski równie dobrze zaprezentują się na salonach w Twoim domu, jak również w sypialni.

Black Red White, poduszka Futro, 59,99 zł

 

Black Red White, poduszka Angorka, 59,99 zł

Oprócz poduszek warto mieć przy sobie ciepły i delikatny kocyk, na przykład Soft, który sprawdza się przy wielu okazjach. Możesz się nim otulić, czytając w fotelu, okryć w czasie popołudniowej drzemki lub bawić się na nim z dzieckiem na podłodze. Pamiętaj, że każda chwila, w której robisz coś dobrego dla siebie, jest hygge.

 

Black Red White, koc Soft, 119 zł

Czy meble mogą być hygge?

Oczywiście, że tak! Dodatki, które sprzyjają relaksowi i inspirującemu spędzaniu wolnego czasu – w gronie rodziny czy w pojedynkę – zawsze są hygge. Bliskość jest warunkiem dobrego samopoczucia, a od osób, które kochamy, możemy czerpać pozytywną energię.

Zapraszasz przyjaciół na kolację? Po posiłku usiądźcie wygodnie na pufie Cupido lub po prostu na dywanie. Zagrajcie w planszówki albo kalambury. Wygłupiajcie się i róbcie to, na co przyjdzie Wam ochota. Hygge to także sztuka cieszenia się z drobnych przyjemności.

Black Red White, pufa Cupido H, 469 zł

Odwiedza Cię przyjaciółka? Pomyśl, czy nie byłoby miło usiąść wygodnie na kanapie przy ławie Rumbi z filiżanką pysznej herbaty i domową szarlotką na ciepło? Hygge to także sposób gotowania i niespiesznego delektowania się jedzeniem.

Black Red White, ława  Rumbi, 499 zł

W podążaniu za duńską filozofią hygge istotne jest otaczanie się nie tylko świecami, miękkimi poduszkami i stylowymi meblami, ale również estetyczne eksponowanie akcesoriów i ozdób we wnętrzach. Zamiast chować ulubione bibeloty do szafek, postaw je na komodzie lub wiszącej półce z podświetleniem, które wprowadzi rozjaśniający akcent do pomieszczenia. Wybieraj także meble o naturalnym wybarwieniu drewna – ta barwa ociepla wnętrza i nadaje im przytulności. Znajdziesz ją np. w kolekcji Cannet od Black Red White.

Black Red White, komoda Cannet, 899,00 zł

Każdy dzień jest dobry, żeby zacząć lepiej żyć i otaczać się pięknymi przedmiotami. Bądź hygge – zawsze, gdy tylko przyjdzie Ci na to ochota.