Dzień Dziecka to dzień, który uwielbiają wszystkie dzieci. W naszej kulturze dzień dziecka jest obchodzony prawie każdego dnia, jednak to właśnie 1 czerwca od pół wieku Dzień Dziecka wpisał się na stałe na skalę światową w naszą tradycję. To właśnie w ten dzień dzieci obdarowywane są wszystkim co możliwe i poświęcana jest im cała uwaga. Ciocie, wujkowie, kuzynostwo, wszyscy zjeżdżają się dla naszego ukochanego oczka w głowie, aby sprawić mu niezapomnianą przyjemność. Nie zapominajmy jednak o tym, że nie każda zabawka jest dobra dla naszego dziecka i dobre chęci czasami to za mało. Nasz maluch ciągle się rozwija, dlatego zanim kupimy mu kolejną zabawkę zastanówmy się jaki będzie ona miała wpływ na rozwój naszego malca, jeżeli w ogóle będzie miała. 

Dziecko z otwartymi rękoma przyjmie każdy prezent i każdy spowoduję w nim nieposkromioną radość. Dostawanie prezentów dla dzieci jest czymś najwspanialszym na świecie. Przyjmą dosłownie wszystko, dlatego tak ważne jest, aby to właśnie rodzice stali na straży jakości otrzymywanych przez nasze dzieci prezentów. Bo jak wiadomo łatwo jest obsypać dziecko prezentami, trudniej jednak jest później dziecko od czegoś odzwyczaić. Dlaczego tak ważny jest odpowiedni dobór prezentów dla naszych dzieci? Czym się kierować w wyborze zabwek dla dzieci, czy modą, postępem technologicznym, czy może jej zdolnościami pobudzania kreatywności u dzieci? Czy nasze stare drewniane klocki są bardziej pożyteczne dla dziecka niż kolejna plastykowa lalka?  

Ostatnio do łask wracają tradycyjne zabawki wykonane z drewna i innych materiałów naturalnych czy tych wykonanych ręcznie. Współczesne zabawki mają w sobie dużo elektroniki, która jest ciekawie zaprojektowana, jednak to te najprostsze zabawki dają najwięcej możliwości rozwijania kreatywnego myślenia, wyobraźni bez narzucania formy i sposobu ich wykorzystania. Zabawki kreatywne zapewnią naszym dzieciom nie tylko zabawę, ale wpłyną pozytywnie na ich rozwój intelektualny, ponieważ nie narzucą sposobu ich wykorzystywania. Drugą sprawą jest ich długwieczność, zabawki wykonane z drewna mają szanse przetrwać o wiele dłużej i posłużyć kolejnemu dziecku w rodzinie. Zabawki mają pobudzać różne zmysły, pomagać dziecku poznawać świat. Gdy stają się dobrymi przyjaciółmi lub nadają do całowania, przytulania (np. miś, szmaciana lalka), umożliwiają nawet rozładowanie negatywnych emocji. Warto kupować zabawki, które wspierają kreatywne myślenie. A także warto kupowac zabawki, które rozwijają dziecko ruchowo i zachęcają do biegania czy skakania. 

Na szczęście w Polsce mamy już duży wybór zabawek kreatywnych dla każdego przedziału wiekowego. Możemy przebierać w różnego rodzaju klockach, puzzlach czy układankach, a także zabawkach, które skłonią nasze dzieci do kreatywnego myslenia. W sklepie Natural Kids, oprócz kretywnych zabawek, znajdziemy także zabwki wykonane z produktów ekologicznych, a ich wykonanie było zgodne z zasadami handlu fair-trade. Dla najmłodszych sklep oferuję drewniane zabawki amerykańskiego producenta naturalnych zabawek edukacyjnych ImagiPLAY, które doskonale zaspokoją u maleńkich dzieci potrzebę chwytania i bawienia się czymś w rączkach, będą stymulować wzrok, koordynację ruchu, koncentrację, ale też pozwolą poznawać i utrwalić nazwy zwierząt u starszych dzieci. Producent ImagiPLAY oferuję także dzieciom zabawki, które pomogą w nauce liter czy nauce poznawania cyfr, a także rozwiną ich zdolności plastyczne. 

Światowym hitem dostępnym w sklepie www.naturalkids.pl jest kretywna Muszelka Bilibo, która wygrała jako zabawka roku do lat 6 w konkursie Toty of The Year, organizowanym przez amerykańskie stowarzyszenie producentów zabawek dla dzieci. Bilibo daje dzieciom poczucie wolności, dzięki czemu dziecko podąża za różnymi możliwościami zabawy. Pobudza wyobraźnie, a także ukazuje, jak różne pomysły na zabawę mają dzieci. Poprzez poznawanie różnych sposobów zabawy, dzieci trenują swoje umiejętności ruchowe, a także rozwijają się intelektualnie. Dodatkowo Muszelka Bilibo została doceniona przez wielu specjalistów i ekspertów z branży zabawkarskiej na całym świecie, nie tylko za sam kształt i kreatywność, ale także za jakość wykonania. Młodszą siostrą Bilibo jest piłka Babal, która kryję w sobie dużo tajemnic, dzięki możliwości wkładania jednej piłki w drugą. Zabawa z piłką uczy koordynacji ruchow i równowagi, a przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku. 

Dla przedszkolaków sklep oferuję także niezwykłe, magiczne i kretywne klocki z drewna firmy Sakol. Klocki zostały wykonane z naturalnego drewna, a spośród innych drewnianych kocków wyróżnia je to, że mają przyczepione do siebie rzepy, dzięki którym możemy zbudować z nich niestworzone figurki, zwierzątka czy postaci. Klocki zapewniają wielogodzinną zabawę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. 

Dla dzieci powyżej 6 roku Natural Kids w swojej ofercie proponuje m.in. niezwykłe, magiczne i ekologiczne zabawki holenderskiego producenta Kidsonroof. Firma proponuje układanki Totem, wykonanę z mocnego kartonu, z kolorową grafiką z obu stron. Układanki Totem są na liście 100 najlepszych organicznych produktów całego świata magazynu TIME i są idealną zabawą dla dziecka, pobudzającą kretywne myślenie i rozwijającą samodzielność. Wspaniały, mądry prezent dla dziecka.

Zanim odpowiesz na pytanie – co warto kupić dla naszego ukochanego maleństwa, zajrzyj na stronę sklepu www.naturalkids.pl.