Konkurs Miss World 2009 już za nami. W tym roku odbył się w Johannesburgu w RPA. Zwyciężyła 23-letnia mieszkanka Gibraltaru Kaiane Aldorin. 

Zwyciężczyni konkursu na najpiękniejszą na co dzień jest pracownikiem administracji publicznej. Teraz musi zrobić sobie przerwę w pracy, a przeliczać będzie na razie tylko zarobione pieniądze. Jej życie ulegnie bowiem diametralnej zmianie, skupi się na podróżach, akcjach charytatywnych, itp. A co potem? To już zależy od niej.

Piękna brunetka już po prezentacji w strojach kąpielowych była jedną z faworytek. Co ciekawe, w czołowej siódemce pojawiły się same ciemnowłose piękności. Czy oznacza to, że powiedzenie: „mężczyźni wolą blondynki” mija się już z prawdą? Niekonieczniwe, zwłaszcza, że w ubiegłym roku korone najpiękniejszej dzierżyła właśnie blondynka, Rosjanka Ksenia Suchinowa.
Pierwszą wicemiss została miss Meksyku Perla Beltran Acosta, a drugą wicemiss - Tatum Keshwar z RPA . Reprezentanka Polski , 21-letnia Anna Jamróz z Rumii, pojawiła się w półfinałowej szesnastce. 
Wybory w RPA to 59. konkurs w historii, a dziewiąty raz odbywał się w tym państwie. Według organizatorów obejrzało go na żywo setki milionów widzów. Następny, jubileuszowy, zorganizuje Wietnam.