Spontaniczny wyjazd jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie wtedy gdy mamy wszystko oprócz... wycieczki. Last minute- to hasło sprawia, że chcemy ruszać przed siebie, tymczasem nawet na taką okazję trzeba być dobrze przygotowanym.

Wycieczki last minute kupowane w ostatnich chwilach przed wyjazdem, cieszą się ogromną popularnością, głównie ze względu na cenę. Znajdując dobrą ofertę, możemy zaoszczędzić sporą sumę i przeznaczyć pieniądze na dodatkowe atrakcje. Jak zatem skorzystać z dobrodziejstwa szybkiej decyzji, by móc w pełni wykorzystać nasz wolny czas? Właśnie, wolny czas: nie wystarczy wykupić wycieczkę, trzeba wiedzieć że każdy z członków rodziny może sobie akurat teraz pozwolić na relaks. W pracy trudno uzyskać urlop w ostatniej chwili, a szef może nie być zwolennikiem podpisania wniosku urlopowego właśnie w trybie biurowego last minute. Nie zabierzemy też na wyjazd dziecka, jeśli w szkole czekają klasówki albo poprawianie ocen półrocznych, bo wycieczka z zeszytami nie będzie przyjemnością dla nikogo. Trzeba też pamiętać o niezbędnych dokumentach.

Oczywiście, w krajach Schengen poruszamy się wykorzystując dowód osobisty, ale pamiętajmy o dzieciach i o tym, że wiele popularnych celów turystycznych wymaga, byśmy mieli aktualny paszport. Trudno też zdecydować się na spontaniczny wyjazd, jeśli wybierzemy kraj, w którym wymagane są szczepienia: niektóre z nich trzeba wykonać w kilku seriach i wyjazd z dnia na dzień praktycznie staje się niemożliwy. Wreszcie kwestie bagażu i garderoby: wycieczki last minute to oszczędność, ale jeśli musimy kupić nowe letnie buty dla całej rodziny, nową walizkę, czy sprzęt sportowy, może się okazać, że taki wydatek np. przed świętami tylko pogrąży nasz budżet, zamiast go podreperować. Wreszcie to, co trzeba wziąć pod uwagę w przypadku kupienia wycieczki last minute: czy jest ona naprawdę tak atrakcyjna? Co oferuje nam biuro podróży, jakie świadczenia mamy w pakiecie, czy to, że płacimy mniej nie oznacza, że dostajemy tez uboższy pakiet usług. Kiedy rozważymy te wszystkie elementy, możemy ruszyć na turystyczne łowy, bo w swojej większości last minute to przede wszystkim dobra okazja.