Opowieść zaczyna się w 1794 roku. Józefina, wdowa i matka dwójki dzieci, czeka w więzieniu na wykonanie egzekucji w ogarniętej rewolucją Francji. Upadek Robespierre'a ratuje piękną kobietę przed niechybną śmiercią. Niebawem staje się bywalczynią paryskich salonów, a i jej mieszkanie w stolicy Francji staje się jednym z towarzyskich centrów. Rok później poznaje generała Bonaparte. To początek wieloletniego związku, który będzie przechodził najróżniejsze fazy, stając się jednym z najgłośniejszych w historii Francji. Związku, który wyniósł Józefinę do tytułu cesarzowej.

Zone Europa zaprasza na trzyodcinkowy serial telewizyjny z cyklu najpiękniejsze historie miłosne wszech czasów - Melodramat historyczny " Napoleon i Józefina". Pierwsza odsłona już 20 czerwca o godz. 20.00. Na kolejne odcinki zapraszamy 27 czerwca, oraz 3 lipca, godz. 20.00. 

Wraz z kanałem Zone Europa zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać jedną z trzech książek Napoleon i kobiety, autorstwa Christophera Hibberta. Jedyne co musicie zrobić, to odpowiedzieć na pytanie:


Kto (podaj imię i nazwisko) jest reżyserem serialu "Napoleon i Józefina"?


Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami kanału Zone Europa na www.pl.zoneeuropa.tv
Na Wasze odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@trendu.pl do dnia 06.07.2010  r. Zwyciężczynie zostaną wyłonione w drodze losowania i powiadomione mailowo. Nagrody do laureatek konkursu zostaną wysyłane pocztą.

Fundatorem nagród w konkursie jest Zone Europa. Zone Europa to telewizja bez paszportów, filmowa podróż bez granic. Zone Europa to najlepsi reżyserzy, największe gwiazdy, oraz mistrzowie sztuki operatorskiej