Współcześni seniorzy to pokolenie, które może cieszyć się relatywnie wysokim poziomem życia.

Szczególnie na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych ci, którzy zadbali o adekwatną emeryturę, zdają się być bardziej aktywni i żywotni niż pokolenie dwudziestolatków.

Coraz częściej słyszymy od rozlicznych pracodawców, że wolą zatrudniać ludzi po czterdziestce, a nawet po pięćdziesiątce.

To osoby, które wnoszą pozytywną energię i chęć działania, co pozostaje na przeciwnym biegunie do wiecznie roszczeniowych młodzieńców, głosujących na nihilistyczną, negującą każdą formę aktywności i nie przedstawiającą żadnej konkretnej wizji rozwoju pseudoprawicę.

Fenomen młodych duszą emerytów, którzy lansują się w modnych sneakersach New Balance i nie boją się sportowych wyzwań, uwiecznił na swoich fotografiach Dean Bradshaw.

Zdjęcia prezentują starsze Panie, które oddają się zapasom i podnoszeniu ciężarów, oraz gentlemanów zaangażowanych w koszykarską rywalizację.

To zdjęcia, które motywują do działania. Szczególnie młode pokolenie, które zamiast chadzać na pochody, powinno zabrać się do pracy i pobudzić szare komórki do myślenia.

Żyjemy w czasach, w których nie musimy walczyć z okupantem. Wystarczy mieć projekt, wizję, pomysł na życie i działać.

Nasi dziadkowie mogli o tym jedynie pomarzyć, borykając się z koszmarem okupacji czy komunizmu.

Niezwykle optymistyczna sesja, która każe nam wszystkim przebudzić się do działania.