Wyspy Kanaryjskie – luksus w przystępnej cenie!

W naszej podświadomości utarł się pogląd, że wakacje na Wyspach Kanaryjskich to luksus i spory wydatek. Tak było, owszem, ale… jakieś 10 lat temu! Oferty wakacji na www.itaka.pl zaskoczą nas pozytywnie nie tylko ceną, ale i różnorodnością. Dziś nawet w najbardziej egzotyczne zakątki świata możemy wybrać się za niewielkie pieniądze.

Popularność Wysp Kanaryjskich jako kierunku wakacyjnych podróży wynika m.in. z tego, że sami wyspiarze są niezwykle gościnni i stawiają na turystykę. W związku z tym coraz taniej możemy kupić bilety lotnicze, zarezerwować hotel, a także wykupić całą wycieczkę.

Piękne plaże i widoki

Wyspy Kanaryjskie, jak sama nazwa wskazuje, są archipelagiem kilku wysp – siedmiu dużych i kilkunastu mniejszych. Tak naprawdę każda z nich oferuje nam inny rodzaj wypoczynku, dlatego też jest to idealne miejsce dla każdego: zarówno miłośnika prażenia się w słońcu, jak i aktywnego sportowca.

Na Teneryfie znajdziemy dwie słynne i naturalnie piękne plaże: Playa Grande i Playa Tejita. Co ciekawe, są one rozgraniczone wzniesieniem zwanym Czerwoną Górą – warto się tam wspiąć, by podziwiać te wspaniałe widoki!

Chodząc po wulkanie…

Lanzarote to wyspa, która została wpisana na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Spacerując po tym terenie, musimy wiedzieć, że tak naprawdę chodzimy po zastygłej lawie – zajmuje ona niemalże całą powierzchnię wyspy! Zresztą wystarczy rozejrzeć się wkoło, ponieważ wszędzie widać wulkaniczne stożki. Charakter Lanzarote najlepiej jest poznawać w parku Timanfaya.

Warto wybrać się także do Parku Narodowego Teide, który mieści się na Teneryfie. Znajduje się on na stożku wulkanu, którego krater ma średnicę 15 km, a w obwodzie ma aż 40 km! Ten teren przypomina bardziej księżycową pustynię niż piękną wyspę – jednak tego widoku nie można sobie odpuścić!

Miejscowe specjały kulinarne

Przez żołądek do serca – niektórzy tę zasadę przenoszą także na poznawanie nowych miejsc. Zapoznawanie się z tutejszą kuchnią uda Ci się na pewno na Fuerteventurze, wyspie słynącej z pysznych kozich serów i wyrobów aloesowych.

Na każdym kroku natkniemy się tutaj na sklepiki i stoiska z miejscowymi produktami. Jednak uwaga! najlepsze wyroby czekają na nas nieco na uboczu, u przydrożnych sprzedawców. Trafimy do nich bezproblemowo, podążając za tabliczkami, często ręcznie robionymi i z rysunkami.

Dzika flora i fauna

Na Kanarach świetnie poczują się także Ci, którzy wyjeżdżają na wakacje, aby poobcować z naturą. Na Fuerteverturze możemy nie tylko smacznie zjeść, ale także odpocząć w Oasis Park – miejscu łączącym ogrody botaniczne i zoologiczne. Rosną tutaj najróżniejsze odmiany kaktusów, możemy porozmawiać z papugami lub przejechać się na wielbłądzie.

Możemy także popłynąć na Lobos, czyli wyspę, na której oficjalnie mieszka… tylko jedna osoba! To tylko urzędowe dane, jednak nie spotkasz tutaj wielu ludzi – Lobos to przepiękny rezerwat przyrody, gdzie godzinami można spacerować i podziwiać otoczenie. Bardziej aktywni mogą tutaj skorzystać z przejażdżek rowerami, jeepami lub quadami.

Jeśli zaś wybierzemy się na La Gomerę, to całymi dniami możemy wędrować po prastarym lesie, poszukując pamiątek z czasów Kolumba. Żwirowe plaże i egzotyczna roślinność przyciągają na wyspę tych, którzy wolą wypoczywać z dala od turystycznego zgiełku.