Moda osiągnęła już bardzo dużo. Kultowe nazwiska, wielkie domy mody, niewinne początki, burzliwe zakończenia. Ubrania jako ikony. Mała czarna, torebka z bambusowymi rączkami, buty z czerwoną podeszwą. To niemal modowe dzieła sztuki, które zna każda kobieta, pragnie albo już posiada.

Małe, odzieżowe legendy, które – jak się może wydawać – będą istnieć zawsze. Ku pewnemu docenieniu, przypomnieniu i inspiracji pojawiają się cyklicznie retrospektywne wystawy-podróże przez wielkie osiągnięcia świata mody.

Włochy to zdecydowanie wylęgarnia rzeczy luksusowych i pięknych, nazwisk znanych i sprawdzonych. Synonim wielkiej mody i wielkich ludzi. Nic więc dziwnego, że właśnie tu zostanie otwarta spektakularna wystawa poświęcona modzie od czasów wojny światowej aż po dzień dzisiejszy. 100 największych kreacji wiodących projektantów: od Prady i Valentino po Gucci i Dolce&Gabbana.

Brzmi zachęcająco, ale entuzjazm odrobinę ostudźmy, bowiem na otwarcie będzie trzeba jeszcze trochę poczekać – aż do 5 kwietnia 2014 roku.

Autor: A.S.