Tworząc nowe dźwięki funky i vocal house, został zauważony przez  managerów wiodącego klubu w Liverpoolu – Garlands, gdzie rozpoczęła się jego kariera. W 2006 roku został zaproszony do grupy DJów Hed Kandi grając w klubie Ministry of sound w Londynie.  W trakcie rezydentury dla Hed Kandi Airey gra w klubach na całym świecie przez Wielką Brytanię, Europę po Chiny, Koreę, Singapur, RPA, USA i Rosję.

Colin, dlaczego zdecydowałeś się zostać DJ’em?
- Ponieważ nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu i kocham House.
Jaką dostrzegasz różnicę  pomiędzy graniem jako DJ Hed Kandi, a graniem dla innych klubów?
- Teraz jestem częścią grupy rezydentów,  wraz z którą przy każdej imprezie, dzięki unikalnemu  stylowi marki Hed Kandi jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną atmosferę, którą doceniają klubowicze na całym świecie.

Co możesz powiedzieć na temat imprez na Ibizie? Jak one wyglądają, czym się różnią?
- Imprezy na Ibizie są niesamowite, to nie tylko fantastyczna muzyka, która pobudza ludzi ale również całe show, rozpoczynając od perkusisty, saksofonistów, tancerki i szczudlarzy, a kończąc na DJ’ach. To poprostu niezapomniane przeżycia.

Najlepsza impreza Hed Kandi jaką pamiętasz?
Najlepsza jaką pamiętam miała miejsce w Ministry of Sound w Singapurze oraz oczywiście w El Divino na Ibizie. Mam nadzieję, że kolejną niezapomnianą będzie ta, w Capitolu w Warszawie.  Nigdy nie zapomnę gdy na którejś imprezie wyłączyła mi się konsola, cały klub wybuchnął śmiechem, a ja czułem jak moja twarz robi się coraz bardziej czerwona.

Colin, za co ludzie tak uwielbiają Hed Kandi? Można mówić o fenomenie?
My dbamy o tych, którzy kochają House. Rozpoczynając  Od wielbicieli wyluzowanych letnich dźwięków  po tych, którzy uwielbiają rytmy pozytywnie zakręcone na światowym poziomie. Mamy coś dla każdego.

Vinyl czy MP3?

Gdybym mógł wybrać to z wielką chęcią grał bym nadal na Vinylu, jednak czasy się zmieniły, technika poszła do przodu i teraz łatwiej jest grać na CD. Można bardziej eksperymentować, zapętlać dźwięki i wprowadzać szerszy wybór ścieżek.

Co wiesz na temat Polski, polskiego clubbingu? Czego się spodziewasz po imprezie w warszawskim Capitolu?

To będzie moja pierwsza wizyta w Polsce i naprawdę już nie mogę się doczekać, bo czuję, że to będzie wyjątkowa noc. Niestety w Warszawie spędzę tylko jedną noc ale mam nadzieję, że będę miał szansę wrócić w najbliższym czasie do Polski  by zagrać raz jeszcze dla polskich fanów house’u.