1. Skąd pomysł na autorski zabieg? Czyżby zauważyła Pani jakąś lukę na rynku usług medycyny estetycznej i kosmetologii?

Obecnie mamy bardzo duży wybór zabiegów z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń czy preparatów. Trzeba jednak wiedzieć, jak prawidłowo z nich korzystać. Co więcej, warto łączyć niektóre zabiegi, by osiągnąć optymalne efekty. A do tworzenia takich kombinacji, potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie. Od lat pracuję z różnymi peelingami. Wiedząc, jakie mogę uzyskać efekty tworzę zestawy (łącząc różne techniki), dzięki którym jestem w stanie uzyskać najbardziej optymalne efekty dla danej skóry. Pamiętajmy, że problemy ze skórą nie występują pojedynczo, np. nigdy nie chodzi tylko i wyłącznie o same zmarszczki. Zapobieganie konkretnym zmianom nie zagwarantuje satysfakcjonującego efektu. Dlatego warto łączyć różne metody, np. w przypadku odmłodzenia skóry dobieram odpowiedni peeling, następnie stosuję retinol (działa silnie odmładzająco) i witaminę C. W ten sposób potęguję złuszczenie, a co za tym idzie rozjaśnienie kolorytu i odmłodzenie. Efektem nie jest tylko likwidacja zmarszczek, ale pełne odświeżenie i olśniewający blask, którego trudno nie zauważyć. Problem starzejącej się skóry to nie tylko zmarszczki, ale brak napięcia, nawilżenia, odświeżenia, podniesienia (liftingu) - te wszystkie oczekiwania możemy uzyskać łącząc odpowiednie zabiegi.


2. Czy często bywa tak, że pacjentki dzwonią, aby umówić się na konkretny zabieg, a w wyniku konsultacji okazuje się, że przydałoby się zrobić coś zupełnie innego?

Najczęściej tak jest, że pacjentki zgłaszają się z konkretnym problemem i same sugerują, jaki zabieg powinniśmy wykonać. Rzadko jednak ta samozwańcza diagnoza jest właściwa. Przykład z ostatniego tygodnia: pani, która ma skórę naczynkową była niezwykle zdeterminowana, by poddać się mikrodermabrazji. Dlaczego? Ponieważ przeczytała, że zabieg ten niweluje zmarszczki. Troszkę musiałam się napracować i cierpliwie tłumaczyć, że mikrodermabrazja w tym przypadku może spowodować absolutną katastrofę. Tak unaczyniona cera mogłaby na długo pozostać zaczerwienioną, a stan zmian naczynkowych mógłby się niebezpiecznie zaostrzyć. Podobnie jest, gdy pacjentki umawiają się na mocne peelingi, albo zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego. To wszystko są mocno inwazyjne zabiegi, które wymagają odpowiedniego przygotowania. Najpierw musimy skórę nawilżyć i przyzwyczaić, stosując małe dawki/stężenia kwasu nawet do miesiąca. Dzięki temu skóra odpowiednio zareaguje na właściwy zabieg i w efekcie cały proces przyniesie niewiarygodnie pozytywne i długotrwałe efekty, których nie uzyskamy po jednorazowej, mocno inwazyjnej ingerencji w skórę.

3. W czym tkwi tajemnica i uzdrawiające działanie Pani autorskiego zabiegu?

Bazą mojego zabiegu jest peeling, a w zasadzie różne rodzaje peelingów. W zależności od diagnozy i indywidualnych potrzeb dobieram odpowiednie kombinacje kwasów. Nakładam kilka warstw, czekam, obserwuję, dokładam, albo neutralizuję w konkretnych miejscach. Od razu widzę czego skóra potrzebuje i jak zadziałać, aby pozbyć się kilku problemów jednocześnie, przywracając skórze jej naturalny blask. W zabiegach autorskich często łączę zabiegi z różnych dziedzin, np. część chemiczną łączę z laserem lub rollerem. Działam holistycznie - całościowo. Nie traktuję wizyty w gabinecie, jako jednorazowego zabiegu, tylko procesu, w efekcie którego mamy uzyskać najlepsze efekty.

5. Komu poleciłaby Pani swój zabieg autorski, który można wygrać w konkursie?

Zabieg ten poleciłabym wszystkim, którzy marzą o rewitalizacji, odnowie, rozjaśnieniu i napięciu skóry. Zima jest dla nas trudnym czasem. Gorzej się odżywiamy (brak owoców, nowalijek, niektórych odmian warzyw), przeżywamy więcej stresów, cierpimy na brak słońca, jesteśmy narażeni na suche powietrze, przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach. To wszystko wpływa na osłabienie kondycji skory. Po oferowanym przez mnie zabiegu możemy przywrócić skórze wiosenny blask i pełne odświeżenie. Kontynuując odpowiednią pielęgnację cery (zgodnie z zaleceniami) w domu, możemy przedłużyć efekty do prawdziwej i wielce oczekiwanej wiosny.

http://www.looqclinic.pl/