Rebecca Bloomwood mieszka w szykownym Nowym Jorku. Jest miłą dziewczyną, która przede wszystkim potrafi świetnie robić zakupy – to prawdziwa specjalistka od luksusowych marek, wyprzedaży i niepowtarzalnych okazji, których nie można przegapić. Jej marzeniem jest praca w jednym z czołowych magazynów o modzie. Niestety, nie jest to cel łatwy do osiągnięcia. Otrzymuje jednak inną dziennikarską posadę – w piśmie zajmującym się finansami. Czy potrafiąca błyskawicznie wydać fortunę Becky będzie umiała pisać o oszczędzaniu?

Choć film był reklamowany jako "komedia romantyczna" idealny na Walentynki, to wiele par mogło zostać niemile zaskoczonych. Perypetie Rebecci głównie sprowadzają się jak sam tytuł filmu wskazuje - do zakupów. Główna bohaterka jest od nich uzależniona. Jak zobaczy jakąś nową torebkę, buty, sukienkę na sklepowej wystawie zaraz musi ją mieć.

Film mógłby  być  całkiem zabawny, gdyby nie było tak strasznie plastikowe. Fabuła jest wprawdzie całkiem ciekawa, ale styl opowiadania nieznośnie przerysowany