Dawno, dawno temu, w czasach które pamiętają jedynie Bogowie, wszechświat rządzony był przez dwie potężne istoty, które były wielbione przez wszystkie rasy. Jednak braterski związek pomiędzy tymi dwoma stworzeniami zawsze był poddawany w wątpliwość, głównie z tego względu, że nikt nie potrafił stwierdzić, kto tak naprawdę jest najważniejszy.

Jedno ze stworzeń było po stronie dobra, starając się pomagać ludziom kiedy tylko to było możliwe. Drugie było przeciwieństwem, pełnym nienawiści. Zaczęła się trwająca wieki walka, walka, która zszokowała wszechświat. Finalnie, dzięki podstępowi dobra istota odebrała boskie zdolności przeciwnikowi i uwięziła złą istotę w tajemnym artefakcie, tracąc jednak w wyniku tego wszystkie boskie moce - bowiem oba stworzenia były ze sobą połączone.

Boskie moce obu stworzeń zostały schowane w dwóch artefaktach ukrytych w wielkiej świątyni. Te artefakty zawierają całą boskość, absolutną siłę dobra i zła. Jakikolwiek człowiek, który wejdzie w ich posiadanie zostanie przeklęty, a siły zła zostaną obudzone.

X-Blades rozpoczyna się w momencie, kiedy mapa wskazująca miejsce ukrycia artefaktów dostaje się w ludzkie ręce. Ayumi, główna bohaterka gry, wyrusza na poszukiwania. Potężne siły przeciwko którym stanęła budzą się w jej ciele.

Więcej na gamelobby.pl