Nie tak dawno temu pisaliśmy o sytuacji, gdzie producent po jakimś czasie od wejścia na rynek konsoli, sprzedaje ją po raz drugi w nieco odchudzonej wersji. I jak widać, teza ta wydaje się słuszna. Dziś powiemy Wam parę słów o Xbox 360 Elite. Jest to... odnowiona i odchudzona wersja Xboxa 360.

Konsola ta posiada sugerowaną cenę detaliczną na rynku amerykańskim wynoszącą 299 dolarów. Dokładnie tyle samo kosztuje PS3 w wersji Slim. W czarnej obudowie zamknięto dysk twardy o pojemności 120 GB. Dołączono jeden kontroler bezprzewodowy. Nowy-stary Xbox wyposażony jest w 3 złącza USB. Do kompletu mamy czytnik płyt DVD i CD (PS3 Slim obsługuje też Blu-Ray).

Teraz nieco przeciwieństw, gdyż jak do tej pory, omawiane funkcje obu konsol były identyczne. Nie uświadczymy w Xboksie modułu Bluetooth. Moduł WiFi kosztuje 100 dolarów podczas, gdy konsola Sony posiada taki moduł wbudowany. Na plus dla Xboksa została zachowana wsteczna kompatybilność. Jest ona co prawda częściowa, ale nie będziemy musieli kupować całkiem nowych gier, jak w przypadku PS3 Slim.  Konsola Sony oferuje z kolei darmową opcję gry online. Aby na konsoli Microsoftu pograć z graczami z innych części świata, musimy zapłacić abonament w wysokości 50 dolarów rocznie.

Gdybyście mieli wybierać, to którą konsolę z tych dwóch wybralibyście?