Barbie łysa? Byłaby to antyteza kultowej królowej piękności do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Dwie Amerykanki myslą jednak inaczej. I nie tylko one. Inicjatywa powzięta przez dwie kobiety ma już około 90 tysięcy zwolenników i liczba ta nadal rośne.

łysa barbie dla dziewczynek po chemioterapii


Rebecca Sypin i Jane Birmingam, wpadły na pomysł, aby namówić firmę Mattel do wyprodukowania łysej Barbie. Zarówno Jane jak i córka Rebeki musiały poddać się chemioterapii i wiedzą dokładnie jakie może to być traumatyczne. Łysa Barbie według Sypin i Birmingam miałaby pomóc dziewczynkom w zaakceptowaniu nieuniknionych skutkow ubocznych terapii. Kobiety twierdzą, że dziewczynki przerażone utratą włosów mogłyby się z taką Barbie identyfikować, co pomogłoby im łatwiej przejść trudne momenty.

Rebecca i Jane otworzyły stronę na Facebooku “Beatiful and Bald Barbie, let’s see if we can get it made.” (Barbie piekna i łysa, zobaczmy czy uda nam się to sprawić). Strona ma już około 90 tysięcy fanów i jej celem jest przekonanie firmy Mattel do wyprodukowania Barbie bez włosów.

Sama Mattel nie wydaje się jednak być bardzo zainteresowana inicjatywą. Przedstawiciele zabawkowego giganta, mówią, że firma nie przyjmuje sugestii od osób nie bedących w zarządzie.

Wizerunek Mattel może jednak bardzo ucierpieć na zignorowaniu tej inicjatywy, tym bardziej, że firma z trudem podnosi się z krachu finansowego, który trwa od 2000 roku i został spowodowany rosnącą popularnoscią konkurencji.


Autor: Izabella Frej