Cętki od kilku lat pojawiają się w kolekcjach, jednak jeszcze nigdy nie były tak modne jak tej jesieni. 
Mimo trendów istnieje garstka projektantów jak Roberto Cavalli, Dolce & Gabbana oraz Valentino, którzy zawsze w swych kolekcjach umieszczają motywy zwierzęce.

Jednak w tym roku dołączyło do nich jeszcze więcej projektantów. Cętki lamparcie, tygrysie również mogliśmy zobaczyć na wybiegu u Stelli McCartney, Dony Karan, Balmaina czy u Bluemarine. To prawdziwy hit sezonu, a gwiazdy już je pokochały.
Jennifer Lopez, Rihanna, Kate Moss, Liv Tyler, Mischa Barton to tylko kilka nazwisk, które już pojawiają się w charakterystycznym wzorze, zarówno na wielkich galach, jak podczas zakupów.

Cętki nosimy do wszystkiego i wszędzie. Zarówno są mile widziane na wieczorowych sukniach, t-shirtach, spódniczkach, płaszczach, spodniach, torebkach, butach czy nawet na apaszkach. 
Na sezon jesień 2009 / zima 2010 najmodniejsze są klasyczne wzory, czyli czarno-brązowe. Jednak dla odważniejszych osób, nie brakuje również wersji kolorowej. 
Milla Jovovich jako słynna trendsetterka właśnie wybrała tą drugą opcję. Na premierze swojego najnowszego filmu „Wyspa strachu” ubrała się w sukienkę cętki niebiesko-seledynowe, własnego projektu. Inne gwiazdy jednak wolą klasyczny wzór, który wygląda znakomicie w połączeniu z czernią lub denimem. 

Jak Wam się podobają cętki?