złote globy

Tegoroczna gala rozdania Złotych Globów, odbyła się bez większych niespodzianek, ale jak donosi magazyn Vanity Fair nie obyło się bez akcentów komicznych i wielkich nieobecnych.

Na początek, Madonnie (której film WE otrzymał statuetkę za najlepszą piosenkę Masterpiece), udało się nadepnąć na tren sukienki Jessiki Biel, która na okazję gali przyodziała się w kreację w ślubnym stylu od Valentino. Jessica Biel pojawiła się  bez narzeczonego Justina Timberlake, i jak mówią zlośliwi, w ślubnej sukni nie czuje się zbyt dobrze, ponieważ zbyt wiele razy się na niej potyka. Fakt ten może źle wróżyć zapowiadanemu rychło ślubowi.

złote globy

Vanity Fair donosi również o gafie Meryl Streep, która wchodząc na scenę aby odebrac Złotego Globa za interpretacje Margaret Thather w obrazie The Iron Lady, zorientowała się, że zostawiła okulary na stoliku i wymknęło jej się mało kanoniczne “oh sh…!”, wycenzurowane natychmiast przez operatorów dźwięku.

Rozrabiaka George Clooney (złota statuetka za najlepszego aktora dramatycznego w filmie The Descendants) odbierając nagrodę bezlitośnie się naigrywał ze swojego rywala Brada Pita, który był nominowany w tej samej kategorii i musiał pogodzić się z porażką. Cloonej, wystarał się o laskę i przedrzeźniał straszliwie kontuzjowanego Brada.

Johnny Depp obecny na uroczystości jako pierwszy prezenter, pojawił się na gali bez narzeczonej Vanessy Paradis ( zwiększając tym krążące od miesięcy plotki o kryzysie pary), został również straszliwie wyśmiany przez prezentera Ricky Genvaiso, który znany jest z bezceremonialnego traktowania wielkich gwiazd.

Jeszcze jednym z wielkich nieobecnych był Woody Allen, znany ze swojejego uczulenia na rozdawanie nagród filmowych.

A oto najważniejsze statuetki:
Najlepszy film fabularny :“The Descendants”
Najlepszy aktor dramatyczny: Gorge Clooney (The Descendants)
Najlepszy musical :“The Artist”
Najlepsza aktorka dramatyczna: Meryl Streep (The Iron Lady)
Najlepszy aktor komediowy: Jean Dujardin (The Artist)
Najlepszy reżyser: Martin Scorsese (Hugo Cabret)
Najlepsza aktorka komediowa: Michelle Williams (My Week With Marylin)
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Octavia Spencer (The Help)
Najlepszy aktor drugoplanowy: Christopher Plummer (Beginners)
Najlepszy film zagraniczny: “A Separation”
Najlepszy film animowany: “Przygody tintina: Sekret Jednorożca”
Najlepsza ścieżka dzwiękowa: Lodovico Bource (The Artist)
Najlepsza piosenka: Masterpiece (WE)

złote globy

złote globy


złote globy


złote globy


złote globy
Autor: Izabella Frej