W okresie zimowym skóra twarzy narażona jest na różne nieprzyjazne czynniki zewnętrzne. Dlatego też warto zatroszczyć się o to, by twarz promieniała i była dokładnie oczyszczona. Na czym polega zabieg oczyszczania twarzy?

Przede wszystkim to nie jest zabieg odprężający. Jeśli liczymy na to, że przyjdziemy do salonu kosmetycznego i zrelaksujemy się słuchając nastrojowej muzyki, to możemy się grubo rozczarować. Ten zabieg jest konieczny, ale niestety potrafi być bardzo bolesny. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim stopniu nasza twarz jest zanieczyszczona i ile potrzeba czasu, żeby przywrócić jej blask. Skóra na samym początku traktowana jest maseczką i szybkim masażem rozszerzającym pory. Potem dopiero następuje pozbywanie się zaskórniaków i pryszczy. Są różne metody usuwania zanieczyszczeń. Można to zrobić za pomocą specjalnego papierka złuszczającego naskórek, albo za pomocą maszyny bazującej na wykorzystaniu ultradźwięków. Ta druga metoda jest zdecydowanie krótsza.

Krostki, które stawiają opór i nie działa na nie ani bombardowanie ultradźwiękami ani specjalne papierki, są usuwane za pomocą specjalnej igły. Warto pamiętać o tym, by przy okazji oczyszczania twarzy poprosić o oczyszczenie uszu, w których również kryje się wiele zanieczyszczeń.

Dopiero na sam koniec zabiegu możemy liczyć na odrobinę odprężenia. Zapewni nam to kilkanaście minut z glinianą maseczką oraz następne kilkanaście minut z algami. Takie ukojenie jest potrzebne naszej skórze, by jak najszybciej złagodzić efekty mechanicznej ingerencji w jej strukturę. Glinka idealnie zamyka pory, algi mają dwojakie działanie – usuwają zaczerwienienia i chłodzą podrażnioną skórę.

Pamiętajmy, by po skończonym zabiegu nie korzystać już tego dnia z żadnych kosmetyków. Idealnie gdy będziemy trzymać nasze ręce z dala od skóry twarzy, żeby dodatkowo jej nie podrażniać. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się strupków, w głównej mierze tam, gdzie niezbędne było posłużenie się igłą. Ich też nie wolno ruszać ani dotykać, ponieważ są naturalną konsekwencją zabiegu i znikają przeważnie po kilku dniach od jego wykonania.