Masajowie są półkoczowniczym plemieniem afrykańskim. Codziennie pokonują duże odległości na nierównym, naturalnie miękkim terenie. To bardzo dobrze rozwija i kształtuje muskulaturę nóg.
Sposób chodzenia  po takim terenie ma wielki wpływ na prawidłową doskonałą postawę i nigdy nie cierpi się na bóle pleców czy stawów. Chodzenie i stanie na twardym, płaskim podłożu sprawia, że nasz aparat ruchu przyjmuje niewłaściwą postawę. To z kolei prowadzi do błędnych obciążeń naszego kręgosłupa, mięśni stawów i ścięgien

MBT jest rewolucyjną koncepcją poruszania się. W ten sposób możemy przywrócić naturalny proces ruchu podczas chodzenia i stania.  Dzięki konstrukcji podeszwy MBT imitują podłoże Masajów i przemieniają twarde i płaskie podłoże, po którym się codziennie poruszamy w miękkie, naturalnie nierówne. Nasze mięśnie poddane zostają cięższemu treningowi i zmuszane są do wykonywania ruchów wyrównawczych do których pierwotnie zostały stworzone.
Skutkiem tego plecy i stawy są mniej obciążone. Jedyna w swoim rodzaju konstrukcja podeszew  MBT sprawia, że musimy stale balansować i prostować nasze ciało. Dzięki prawidłowemu chodowi poprawia się nasza postawa ciała

Rewolucyjna konstrukcja podeszew i ciągły trening z MBT stopniowo odbudowuje nasze mięśnie potrzebne do utrzymywania prawidłowej  postawy. Polepsza się muskulatura brzucha pleców nóg i  pośladków. MBT polecane są na całym świecie przez wiodących lekarzy, ortopedów i fizjoterapeutów. Jedyna w swoim rodzaju skuteczność i działanie MBT została udowodniona i potwierdzona przez wiodące instytuty naukowe Według Światowej Organizacji Zdrowia więcej niż 60% ludności świata nie utrzymuje zalecanej ilość aktywności fizycznej.

Dzięki MBT osiągamy następujące cele:
• aktywne chodzenie chroniące stawy i mięśnie
• odciążenie kręgosłupa, bioder i stawów
• wzmocnienie i aktywizacja zaniedbanej muskulatury stóp, nóg, pośladków i pleców
• wspomaganie ukrwienia nóg i przemiany materii
• poprawa kondycji, bardziej efektywny trening
• ulepszona koordynacja i stabilizacja ciała
• zapobieganie urazom i szybsza regeneracja po urazach
• redukcja wagi

MBT stosuje się również przy następujących dolegliwościach:
• dolegliwości związane z postawą
• dolegliwości stóp, nóg, bioder i pleców
• problemy ze stawami, wiązadłami i ścięgnami
• problemy z ukrwieniem
• skurcze
• nadwaga

Każdy może odczuć pozytywne efekty na swoim ciele jak tylko zacznie nosić buty MBT
Wystarczy zdać sobie sprawę, jak wiele kroków stawiamy codziennie i jak długo również stoimy. Dzięki MBT każdy krok a nawet stanie staje się treningiem. Nasze mięśni są w ciągłym ruchu, a nieustanna ich aktywność  kształtuje właściwie nasze ciało i sprawia że stajemy się zdrowsi.
Wszyscy znamy uczucie chodzenia boso po piaszczystej plaży. Miękko przyjemnie a mimo wszystko z wysiłkiem. Działanie MBT daje się porównać z tym szczególnym rodzajem ruchu. Nasze mięśnie zmuszane są do intensywniejszej pracy i aktywowane zostają mięśnie, które często są zaniedbywane. Zużycie kalorii podczas chodzenia z MBT jest większe niż przy walkingu i joggingu, a oprócz tego dzięki butom MBT wszelkie skutki wstrząsów równomiernie są rozkładane.

Razem z butami MBT wnosi się domu małe studio fitness.
Poprzez optymalne wykorzystanie możliwości butów MBT mamy zagwarantowany specjalnie opracowany trening. Dzięki butom MBT ciało samo sobie pomaga.
Buty dostępne w sieci sklepów RICCARDO oraz w sklepie internetowym www.riccardo.pl.

Adresy sklepów:

Sklep RICCARDO
Centrum Handlowe KING CROSS MARCELIN
Poznań, ul. Bukowska 156
Tel: 61 886 01 17

Sklep RICCARDO
Galeria Panorama
Poznań, ul. Górecka 30
sklep nr 3, sklep nr 100
Tel: 61 650 00 70, 61 650 00 93

Sklep RICCARDO
Centrum Handlowe POZNAŃ PLAZA
Poznań, ul. K. Drużbickiego 2
Tel: 61 656 33 79

Sklep RICCARDO
Centrum Handlowe AUCHAN
ul.Sw. Antoniego 2
Swadzim/k Poznania
Tel: 61 663 81 16

Sklep RICCARDO
Centrum Handlowe Renoma
Wrocław, ul. Świdnicka 40
Tel: 71 782 32 18