Wielkomiejski świat mody to ważna część stylu życia współczesnego człowieka. Papież Franciszek wzywa kler do tego, aby nie podążał za światowością i sięgał do wzorca skromnego stylu życia. Czy zainteresowanie modą i światowy look wykluczają uduchowienie i skromność ? Czy moda musi kojarzyć się z ostentacją i pustką ? A może jest sposobem ekspresji naszego wnętrza ?

Czy zakonnice mają zabijać swoją kobiecość, oddając się jedynie modlitwie ? Czy mogą pozostawić dla siebie furtkę w postaci zainteresowania modą ? Czy wyobrażacie sobie mieszkanki klasztoru, które udają się przed pielgrzymką na SPA ? Katolicyzm, jeżeli ma być bliżej ludzi, nie może uciekać od zmian związanych z szacunkiem dla wizerunku i dbałością o wygląd.

Poniżej znajdują się zdjęcia fotografa, który nie chce pozbawiać siostry zakonne tak ważnego elementu kobiecości jak wizerunek. Co więcej, artysta chce widzieć zakonnice jako reprezentantki mody high fashion. Wyrafinowane zarówno duchowo, jak również cieleśnie.

Znakomite zdjęcia, które prezentujemy poniżej wykonał sam Jean Osipyan. Modelka, która wcieliła się w rolę uduchowionej i wylansowanej siostry zakonnej to Stella Trapsh.