Chęć posiadania własnych czterech kółek ujawnia się zaraz po zdanym egzaminie na prawo jazdy. Niestety, nie zawsze możemy pozwolić sobie na kupno nowego samochodu. Na szczęście rynek samochodów używanych jest bardzo rozwinięty. Czasami możemy trafić na samochód w naprawdę dobrym stanie, za bardzo atrakcyjne pieniądze.

Problem pojawia się w momencie wyboru drogi kupna czterech kółek. Sposobów jest bardzo dużo. W sieci znajdują się portale poświęcone handlowaniu samochodami używanymi. Dobrym wyborem jest też komis samochodowy. Wiele komisów istniejących w rzeczywistości albo posiada własne strony internetowe, albo ogłasza się na portalach typu gratka.pl, gdzie mają możliwość stworzenia własnej podstrony i prezentacji ofert. Obecnie często zdarza się też, że autoryzowane salony marek samochodowych prowadzą sprzedaż aut używanych. Tak jest w przypadku Fiata, Opla czy Forda. Mamy wtedy większą pewność co do pochodzenia samochodu, gdyż auta trafiają tam raczej ze sprawdzonych źródeł. Co więcej, na miejscu mamy dostępnych specjalistów i warsztat dopasowany do danej marki.
Najgorszym sposobem jest kupno samochodu z ogłoszenia. Jeżeli jednak mamy pod ręką jakiegoś speca samochodowego, który przy nas sprawdzi samochód i dopilnuje formalności, nie ma przeszkód, by spróbować tej metody.

W kolejnych artykułach serii doradzimy, na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu używanego