Większość kobiet kocha zakupy. Chodzenie po sklepach, oczywiście bez przesady jest czystą przyjemnością. Są momenty np. przed świętami, że ludzi jest bardzo dużo, wszystko jest porozrzucane, nie ma miejsca na parkingu dla naszego samochodu. W takich chwilach można zniechęcić się do tradycyjnego sposobu kupowania. Jednak coraz bardziej popularne stają się zakupy przez aukcje, czy sklepy internetowe. Niektórzy już kompletnie przestawili się na ten system i kupują naprawdę dużo. W sumie siedzimy w domu, przed komputerem oglądamy wybraną rzecz, później zamawiamy, robimy przelew i paczka przychodzi prosto do domu.

Czy taki układ może mieć jakieś wady? Jeśli chodzi o ubrania i buty nie możesz przymierzyć wybranej rzeczy. Nie wiesz jak będzie leżeć dana sukienka i z jakiego materiału jest uszyta. Nie dotkniesz czy wełna, z którego zrobiony jest sweter nie gryzie. Rzeczy często są na tyle pomierzone, że możesz sprawdzić, czy spodnie nie będą za krótkie. Jednak jak będą wyglądać na twojej pupie już niekoniecznie. Zaletą zakupów przez Internet np. sprzętu AGD, czy RTV jest cena. Ceny są po prostu niższe. Sklepy korzystają z magazynów, a nie z powierzchni sklepowych, które muszą być większe. Ponadto nie płacimy za obsługę. Koszty zmniejszają się o tyle, że bardziej opłaca się zamówić przez Internet i zapłacić za kuriera niż kupić w tradycyjnym sklepie.

Oprócz wygody i oszczędności przez Internet możesz zamówić rzeczy, które są ciężkie do zdobycia. Różne eksponaty, monety, czy książki. Sklepy internetowe podzielone są tak jak w realnym życiu. Mamy księgarnie, drogerie, a nawet sklepy spożywcze. Zamawiamy przez Internet jedzenie z restauracji, to dlaczego nie kupować w spożywczaku. Część rzeczy na pewno możesz spróbować zamówić, przekonać się jak to jest, może Ci się spodoba. Jednak chyba nie warto przesadzać. Na zakupy można się umówić z przyjaciółką, później iść na kawę i pogadać. Nie zamieniajmy galerii i centr handlowych w miejsce jedynych spotkań, a zakupów w jedyną przyjemność