Chociaż w Polsce pojawia się coraz więcej butików znanych projektantów oraz popularnych na całym świecie sklepów sieciowych, to jednak daleko nam do poziomu europejskich stolic mody. Za takie uchodzą Londyn i Paryż. Oba miasta bardzo się od siebie różnią, a zakupy w każdym z nich to nie tylko szansa na odwiedzenie sklepów, ale także okazja do poznawania mniej oficjalnej kultury danego państwa. Paryż to bez wątpienia centrum elegancji. A Londyn? Moda vintage, subkultury, butiki znanych projektantów, słynne domy handlowe, niezwykłe targowiska…- do wyboru, do koloru. 

Oxford Street jest najsłynniejszą ulica handlową Londynu. Znajduje się przy niej blisko 3000 tyś sklepów! Butiki młodych projektantów sąsiadują tu ze znanymi sklepami sieciowymi takimi jak TopShop czy H&M. Niezwykłą popularnością cieszy się Primark, chyba najmodniejsze miejsce zakupów młodych Londyńczyków. Oprócz tego na Oxford Street swoje miejsca mają modne domy towarowe- Sefridges, Debenhams. 

Drugim, wartym odwiedzenia miejscem zakupów w Londynie jest dzielnica Notting Hill. Oprócz luksusowych butików, znajdziemy wiele sklepików z oryginalną odzieżą w stylu vintage. Warto wybrać się tam w sobotę. Wtedy odbywa się się światowej sławy targ Portobello Market. Nabyć można na nim niemalże wszystko- od antyków, biżuterii, ubrań, po warzywa i owoce. 

Najbardziej niezwykłym miejscem na zakupy w Londynie jest Camden Market w dzielnicy Camden Town. Ogromne targowisko (ponad 150 stoisk) oferuję bardzo różnorodne towary. Ubrania znajdą tu przede wszystkim fani subkultur punk, reggae, cybergoth. Sąsiadują one z artykułami oferowanymi przez najlepsze światowe marki. Cmaden Market warto odwiedzic, nie tylko ze względu na zakupy, ale również ze względu na niezwykłych ludzi, artystów, dla których Camden Town jest centrum kultury