Festiwal odbędzie się po raz pierwszy w dniach 3 – 4 października 2009 roku i posiadać będzie charakter cykliczny (kolejna edycje: grudzień 2009 oraz 4 imprezy w 2010 roku). Miejscem organizacji wydarzenia jest Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Wydarzenie posiada charakter artystyczno – kulturalno – rozrywkowo – edukacyjny,  
a obszarem jego zainteresowania jest sztuka oraz rękodzieło artystyczne i użytkowe.  

Celem Festiwalu jest między innymi:, prezentacja i promocja produktów regionalnych, wnętrzarskich a także produktów związanych ze sztuką (ceramika, wikliniarstwo, haft, decoupage, ozdoby i wiele innych), propagowanie kultury regionalnej poprzez prezentację niepowtarzalnych wystawców z całej Polski, aktywizacja wszystkich grup społecznych za pomocą warsztatów odbywających się podczas festiwalu, a także możliwość nietypowej i twórczej formy wypoczynku.

Festiwal kierowany jest do wszystkich osób stawiających na autorozwój, zainteresowanych kulturą regionalną, wnętrzarstwem lub rękodziełem i sztuką. Festiwal z założenia stanowi także otwartą przestrzeń edukacyjną, poznawczą, rozwojową dla wszystkich zainteresowanych sztuką dekoracji i estetyką przestrzenną. 

Organizatorem Festiwalu jest firma Kreart, które od lat zajmuje się sztuką rękodzielniczą, propaguje jej ideę, organizując warsztaty, wyjazdy plenerowe i spotkania z artystami, 
a także wydając własne materiały poświęcone m. in. sztuce decoupage (XIX wieczna metoda ręcznego zdobienia przedmiotów)