Z czym kojarzy się marka Ferrari? Z motoryzacją? Bynajmniej… Nie raz udowadniano, że aby pozostać „trendy”, firmy, które do tej pory działały jedynie w konkretnym, sprofilowanym obszarze, dziś muszą poszerzać swoja ofertę tak, by zarówno zadowolić obecnych klientów, jak i zdobyć nową grupę odbiorców. Nie inaczej jest również i w tym przypadku.

Essence Oud


Ferrari wymyśliło już maszynkę do strzyżenia, zegarek i wody toaletowe, a teraz proponuje kolejny zapach – Essence Oud. Oferowany będzie on jedynie na rynku arabskim z dwóch powodów: po pierwsze, na taką decyzję wpływ miał rodowód drzewa agarowego  –  jeden ze składników perfum, a po drugie marka Ferrari posiada silną pozycję w Dubaju, m. in. dzięki lokalnemu parkowi rozrywki Ferrari World, z czego oczywiście rezygnować nie ma zamiaru.

Essence Oud- ferrariEssence Oud to perfumy o silnym zapachu, które mają symbolizować moc silników ukrytych pod maską Ferrari. Jest to więc zapach dla mężczyzn odważnych, zdecydowanych, pewnych siebie i nieco „dzikich”. Wskazuje na to  - jak przekonują twórcy –  kompozycja zapachowa, w skład której wchodzi przede wszystkim wspomniany agar, a dodatkowo wyczuć możemy żywice (olibanową i elemi), odrobinę kminku i szafranu z dodatkiem róży. Bazę dla zapachu stanowią ciepłe wonie labdanum i skóry.

perfumy ferrari


Również estetyka wykonania flakonika nawiązuje do całej ideologii Ferrari – ideologii piękna i mocy. Buteleczka jest w kolorze ciemnej czerwieni – jest to odniesienie do jednego z modeli autaFerrari Four, a jasne logo konia odwołuje się do tradycji i charakteru marki. Essence Oud dostępny jest w dwóch wersjach: 10ml i 100ml.

Essence Oud the new fragrance

ferrari- essence oud

nowe perfumy ferrari


Autor: Dorota Bednarek