Dopiero styczeń, jednak warto pomyśleć i zaplanować już dziś wakacyjny wypoczynek. Biura podróży prezentują interesujące oferty first minut. Jest więc w czym wybierać, a gdy w końcu udamy się na zasłużony wypoczynek, czym możemy umilić sobie czas, jak nie udanymi zakupami?

wakacyjne zakupy

Gdy będziemy odpoczywać w Paryżu, Hong Kongu, Dubaju, bądź Florencji możemy skorzystać z usług biur podróży oferujących zakupowe wycieczki. Anglojęzyczny przewodnik oprowadzi nas po centrach handlowych i sklepach z najsłynniejszymi na świecie markami. Będziemy mieli także okazję wziąć udział w wyprzedażach zeszłorocznych kolekcji. Zawsze możemy też liczyć na fachowe porady dotyczące doboru ubrań i marek. Czas zakupowego rajdu wacha się od 3 do 9 godzin, w zależności od oferty, cena natomiast od 40 do 300 dolarów.

W Paryżu na trasie wycieczki znajdują się najmodniejsze butiki z francuskimi markami. Będziemy mogli zaopatrzyć się w ciuchy, buty, torebki i wiele innych dodatków. W Hong Kongu czekają na nas zakupy w centrum Handlowym Lo Wu. Znajdziemy tu sklepy sprzedające produkty znanych projektantów, a także możemy skorzystać z usług oferowanych przez salony piękności. Poza zakupami zaplanowane jest także zwiedzanie Shenzhen (dzielnicy Hong Kongu) i Shekou, związanym z legendą Nu Wa, bogini stworzenia w Chinach. W Dubaju odwiedzimy najpopularniejsze centra handlowe w których będziemy mogli wybierać pomiędzy ubraniami, biżuterią, złotem, dywanami i przedmiotami wyrabianymi ręcznie. We Florencji zakupowa trasa rozpoczyna się u Prady. Kolejnym punktem zwiedzania jest słynne centrum The Mall, gdzie czekają na nas m.in. takie marki jak Gucci, Armani, La Perla, YSL, a za wszystko możemy zapłacić od 30% do 50% mniej.

wakacyjne zakupy

wakacyjne zakupy

wakacyjne zakupy

Autor: Dominika Zaporska