Dlaczego do projektowania nowych produktów i usług warto zapraszać przyszłych odbiorców, jak wykorzystywać wiedzę użytkowników i niezależnych ekspertów w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań? Współpracy firm, instytucji samorządowych z użytkownikami służy Co-creation – narzędzie w projektowaniu zorientowane na współtworzenie.  Wykład i warsztaty „Co-creation” odbędą się 23 września w Poznaniu, w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa poprowadzi je Frans Joziasse z niemieckiej firmy consultingowej PARK specjalizującej się we wdrażaniu do firm zaawansowanych strategii opartej na designie. To kolejny projekt edukacyjny z cyklu „Zarządzanie designem” organizowany przez Pro Design na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
CoCreation – to innowacyjne narzędzie w projektowaniu polegające na współtworzeniu, współpracy firm, instytucji społecznych, samorządowych z przyszłymi użytkownikami na wszystkich etapach budowania nowych rozwiązań. Włączenie klientów, kontrahentów czy użytkowników w proces projektowy przynosi nową wartość tworzonym produktom i usługom. Dzięki doświadczeniu niezależnych ekspertów spoza firmy powstają unikalne koncepcje, które nie miałyby szansy  pojawić  się w wyniku pracy stałego zespołu pracowników. Co- creation odpowiada na trend zdefiniowany jako „Człowiek w centrum zainteresowania”. W wyniku pracy tą metodą  rozpoznawane są rzeczywiste potrzeby użytkowników. Uwzględnienie ich w projekcie nowych produktów i usług już w pierwszym etapie pracy pozwala na rozwiązywanie realnych problemów przyszłych odbiorców. Współpraca taka daje użytkownikom innowacyjne produkty, których rzeczywiście potrzebują, a firmie wiedzę i lojalnych ambasadorów swojej marki. 
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak dobierać ekspertów spoza przedsiębiorstwa, którzy wniosą nową wartość do tworzonych rozwiązań, na jakich etapach najlepiej podjąć taką współpracę i za pomocą jakich narzędzi skutecznie ją prowadzić, by przyniosła satysfakcjonujące rozwiązania.
Wykład i warsztaty „Co-creation” skierowane są do projektantów, środowiska naukowego, kadry menedżerskiej zwłaszcza dyrektorów zarządzających, menedżerów działów rozwoju produktów, marketingu, badań, dyrektorów produkcji, władz samorządowych, studentów kierunków technologicznych, projektowych, ekonomicznych oraz grafików.
Program:
9.30 - Rejestracja użytkowników.
10.00 - „Od tworzenia do współtworzenia”-  wykład
11.30 - 13.00 -  „Definiowanie procesu tworzenia i współtworzenia” – I sesja warsztatów
13.45 - 15.45 „Określenie szans współtworzenia w ramach czterech scenariuszy rozwoju” – II sesja warsztatów

Informacje o prowadzącym wykład i warsztaty:

Frans Joziasse – współtwórca jedynej w Europie firmy consultingowej PARK zajmującej się wdrażaniem zaawansowanych strategii zarządzania designem i procesem innowacji do firm. Kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu design innovation, w prowadzeniu treningów i szkoleń dla biznesu oparte jest na współpracy z markami, takimi jak: Airbus, Audi, BMW, Grundfos, Grupa Kapitałowa Vox,Holland Casino, Hunai&KIA Motors, Mars, Mexx, Miele, Reckitt Benckiser, Rocca, Siemens, Siematic, Sony, Vaillant.
Konferencja i warsztaty są bezpłatne, finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Patronami medialnym warsztatów są: Dobre Wnętrze, Designteka.pl, Domosfera.pl , Futu.pl oraz Re:design.
Aby wziąć udział w wykładzie i warsztatach, wystarczy wypełnić formularz online:  http://www.pro-design.com.pl/formularz .  Więcej informacji : info@pro-design.com.pl lub pod numerem telefonu 601 534 688.
Miejsce warsztatów:
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu
ul. gen. T. Kutrzeby 10