W serialu Zawód drwal towarzyszymy rodzinie Pelletier – dziewięciu braciom, borykającym się z surową przyrodą, awariami sprzętu oraz rodzinnymi sprzeczkami, aby ich rodzinna firma - Pelletier Inc., mogła sprawnie funkcjonować. Firma jest ucieleśnieniem amerykańskiego stylu: założył ją 50 lat temu jeden człowiek, Gerald Pelletier, dysponując jedną ciężarówką i 100 dolarami. Obecnie jego synowie kierują wielkim przedsiębiorstwem, które zatrudnia dziesiątki pracowników i wykorzystuje setki maszyn, by prowadzić wyrąb lasu na tysiącach hektarów. 

Przez cały rok bracia (Rudy, Eldon, Danny, Larry, Gary, Wayne, Jeff, Jason i Matt) i ich pracownicy poruszają się w bezkresnych lasach na północy stanu Maine, aby co dzień walczyć o swój byt. Legendarną drogą drwali, znaną, jako „Złoty Szlak”, podążają ogromne ciężarówki, przewożące potężne pnie. „Złoty szlak” jest odludnym traktem, łączącym wybrzeże Atlantyku z nieujarzmioną dziczą, największej niechronionej puszczy na północ od rzeki Mississippi. Korzystają z niego jedynie bracia Pelletier i mieszkańcy kilku pobliskich wiosek. 

Efekty swojej pracy bracia transportują do lokalnych tartaków. W pokrytych śniegiem i lodem, praktycznie bezludnych lasach czyha jednak mnóstwo niebezpieczeństw; nieprzewidywalna pogoda, psujące się w niespodziewanych momentach narzędzia i samochody, wreszcie trudne charaktery członków rodziny sprawiają, że ich praca jest nie lada wyzwaniem.

Przygotujcie się na prawdziwie wciągającą szczerą opowieść o ciężkiej pracy i rodzinnych więziach. W serialu Zawód drwal towarzyszymy Pelletierom w ich walce z żywiołami – tak natury, jak i rynku