Ostatnio nie milkły komentarze, że jedna z modelek Victoria’s Secret,  Bridget Malcolm boryka się z anoreksją. 23-letnia australijska modelka postanowiła zakończyć medialne spekulacje. Na swoim profilu na Instagramie  opublikowała „lustrzane” Selfie z komentarzem. „Czuję się dobrze i jestem zdrowa. Nie jestem anorektyczką. Ciężko pracowałam i pracuję, żeby wyglądać tak, jak wyglądam. Jestem dumna ze swojego ciała”.

Potwierdzeniem ciężkiej pracy modelki są umieszczone na jej profilu liczne zdjęcia z siłowni i w trakcie ćwiczeń. Bridget przeszła dodatkowo na dietę wegetariańską, żeby zachować swoje ciało w perfekcyjnej formie.

Bridget Malcolm chce zostać ambasadorką zdrowego trybu życia. Ma już dosyć powtarzania w wywiadach, że nie ma żadnych problemów z odżywianiem. „Jestem naturalnie chuda, taka się urodziłam".

Bridget nie jest jedyną modelką, która walczy z krytycyzmem w stosunku do swojej szczuplej sylwetki. Supermodelka Małgorzata Frackowiak zapytana w kulisach, czy po pokazie pójdzie coś zjeść, odpowiedziała: „to po prostu głupie pytanie”, krótko i zdecydowanie przecinając spekulacje o rzekomej anoreksji.