Dłonie to wbrew pozorom bardzo istotny element naszego ciała. Kiedy witamy się z kimś podając mu rękę całe skupienie drugiej osoby, czy tego chcemy czy nie, jest skierowane właśnie na dłonie. Niezwykle istotny jest zatem nie tylko sam stan dłoni, ale i naszych paznokci. Co więcej, w okresie jesienno-zimowym znaczna część kobiet skarży się, że ma wysuszone dłonie, a także słabe oraz łamliwe paznokcie. Jak temu zaradzić? Otóż istnieje kilka sposobów pielęgnacyjnych, które wykonywane systematycznie pomogą wam wzmocnić oraz utwardzić płytkę paznokcia.
Po pierwsze, szczególnie w okresie zimowym należy stosować różnego rodzaju odżywki, jako że zawierają one niezwykle cenne dla naszych paznokci składniki, takie jak chociażby ceramidy, wapń, krzem, a także witaminy A, E i B5, które odbudowują, a także wzmacniają strukturę paznokcia. Ponadto, nierzadko odżywki te zawierają olejek rycynowy lub wyciąg z kiełków pszenicy. Oto przykłady kilku z nich: fenomenalna odżywka Sally Hansen o potrójnym działaniu „Triple Strong”, multiwitaminowa odżywka Sally Hansen „Get Strong”, Express Nail Hardener marki Alessandro, a także polska i znacznie tańsza odżywka firmy Paloma z olejkiem z alg. Odżywki te powinny być stosowane systematycznie i nakładane, w co najmniej dwóch warstwach.

Bardzo korzystny wpływ na paznokcie ma także stara, sprawdzona i niebyt skomplikowana kuracja domowa, a mianowicie moczenie paznokci w podgrzanej oliwie. Tego rodzaju zabieg najlepiej jest przeprowadzać raz w tygodniu. Dodatkowo dobrze jest także wyrobić sobie nawyk częstego wcierania kremów do rąk. Tym bardziej, że w obecnych czasach wybór tego rodzaju kremów jest nader szeroki. Co więcej, część z nich nie tylko natłuszcza i uelastycznia dłonie, wzmacniając w ten sposób ich barierę ochronną – na przykład przed mrozem, chlorowaną wodą, a nawet detergentami – lecz także wzmacnia i regeneruje płytkę paznokcia, zmniejszając tym samym jej kruchość oraz łamliwość. Przykładem niech będą: Ziaja Kozie Mleko krem do rąk i paznokci, intensywnie natłuszczający krem do rąk paznokci Neutrogena, krem do rąk i paznokci Kamill, krem do rąk i paznokci Eva Natura Len i wiele, wiele innych.

Kurację pielęgnacyjną paznokci można wspomagać także od wewnątrz zażywając między innymi takie preparaty jak Revalid czy Skrzypovita z wyciągiem ze skrzypu oraz pokrzywy. Ponadto dobrze jest także pamiętać o produktach bogatych w żelazo, krzem, cynk, miedź oraz witaminę B5, które wzmocnią, a także zregenerują płytkę paznokcia. Mam zatem nadzieję, że dzięki tym kilku poradom nawet zimową porą kiedy zdejmiecie rękawiczki wasze dłonie oraz paznokcie wciąż będą wyglądały pięknie i zdrowo…