Czym jest rytm dobowy? To nic innego jak „rozkład dnia” organizmu. Rano żołądek domaga się śniadania, o 12 obiadu, a o 20 przemiana materii spowalnia. Dobrze jest, gdy wsłuchujesz się w potrzeby swojego ciała i dostarczasz mu bodźców o odpowiednich godzinach. Aby sprostać wymaganiom dnia codziennego, należy się wysypiać. Regeneracja organizmu jest bardzo ważna: od godziny 21 czujemy się senni, gdyż zaczyna wydzielać się melatonina (jej wydzielanie zależne jest od światła). Hormon ten steruje cyklem dobowym człowieka, jego największe stężenie w organizmie występuje o 22. To idealna pora, by położyć się na wygodnym materacu i słodko zasnąć.

Wieczorne rytuały

Aby się wyspać, powinieneś wyciszyć myśli, uspokoić oddech i nie spinać mięśni. Żyjemy w coraz większym stresie i zatracamy codzienne rytuały. Sen powinien być poprzedzony relaksującą kąpielą, miłą lekturą, słuchaniem spokojnej muzyki… To czas dla Ciebie. Nie myśl o problemach, to na pewno nie wpłynie dobrze na jakoś snu. Łóżko powinno być wygodne i wywoływać miłe skojarzenia. Wybierz piękną pościel i zastanów się, jaki materac wybrać. Po co tyle zachodu? Odpowiednie ułożenie w czasie snu uchroni Cię przed bólami kręgosłupa. Wyprostowana sylwetka obowiązuje nie tylko w czasie dziennych aktywności, nocą również nie powinieneś się garbić. Jeśli będziesz spał na odpowiednim materacu, rano będziesz budził się wypoczęty i pełen energii.

Testuj, próbuj, wymieniaj!

Wiadomo, że jakość jest lepsza niż ilość. Kup taki materac, który posłuży Ci przez lata i nie będziesz musiał niedługo zastępować go innym. Specjaliści zalecają zmieniać materace co 8 lat. Pamiętaj, że Twój materac powinien być dopasowany do Ciebie, a więc do wzrostu, sposobu spania i wagi. Zdziwiony? Boisz się, że źle wybierzesz? Spokojnie. Tempur oferuje klientom okres testowy: masz aż 365 dni na rozmyślenie się i zwrot produktu. W tym czasie masz prawo zmienić materac na taki, który będzie lepiej odpowiadał Twoim preferencjom. Co z wadami produkcyjnymi? Na ich dostrzeżenie masz dwa lata. Po co tak długi czas? Po jednej nocy Twoje ciało nie przyzwyczai się do nowych warunków. Wejdź na stronę firmy, aby dowiedzieć się więcej na https://pl.tempur.com/materace/.

Twardy czy miękki materac?

Mówi się, że miękkie materace są lepsze od twardych. To nie do końca zgodne z prawdą. Wszystko zależy od Twojej wagi. Cięższe osoby mogą zapadać się w miękkich materacach i dlatego dla nich bardziej odpowiednie będą twardsze modele. Co jednak zrobić, gdy Twoja ukochana osoba ma zupełnie inną masę ciała? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie kupno 2 różnych materacy o tej samej wysokości. Odstęp przestanie być problemem dzięki specjalnej macie. Warto też założyć ochraniacz na materace, który zapobiegnie ich rozsuwaniu. Taki ochraniacz na materac sprawdza się również jako idealnie dopasowane prześcieradło. Po co Ci ochroniacz na materac? Chroni przed zniszczeniem i tym samym oddala dzień kupna nowego materaca. Tempur oferuje klientom modele zawierające włókna tencel, które są miłe w dotyku, a ponadto przewiewne i nie trzeba się bać, że pojawi się w nich nadmiar wilgoci. Warto zainteresować się tymi produktami teraz, ponieważ trwa wyprzedaż materacy. Masz szansę na kupno produktu wysokiej jakości, w tym na te wykonane z nieuczulających materiałów, np. pianki poliuretanowej.

Powiedz mi jak śpisz, a powiem Ci który materac kupić

Zwijasz się w kłębek, obracasz na bok albo na brzuch? Pomyśl przez chwilę o tym, w jakiej pozycji śpisz najczęściej. Dobre materace mają strefy komfortu – różnią się twardością w poszczególnych odcinkach. Ramiona i biodra powinny znajdować się na twardszym podłożu, a na miękkim odcinek lędźwiowy. Jeśli śpisz na plecach, kup twardszy model, który usztywni Twój kark i dolny odcinek kręgosłupa. Gdy śpisz na boku, możesz pozwolić sobie na bardziej miękkie modele. Dostosowują się one kształtem do twojego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem ramion i bioder. Gdy Twoja ulubiona pozycja do spania to ta na brzuchu, powinieneś decydować się na średnio twarde materace. Dlaczego? Najlepiej wesprą Twój kark i kręgosłup.

Najważniejsza jest jakość

Na rynku funkcjonuje niezliczona ilość firm, które sprzedają materace i to po bardzo różnych cenach. Cóż, na pewno już nie raz przekonałeś się, że warto kupić droższy produkt, który będzie służył Ci latami. Staraj się wybierać sprawdzone marki i to najlepiej te, które dają Ci gwarancję. Nie bez znaczenia są też sprzedawcy. Profesjonalne firmy dbają o to, by ich klientami zajmowali się specjaliści. Po tym poznasz solidną markę. Jeśli zdecydujesz się na zakupy z firmą Tempur, nad wyborem Twojego materaca będzie czuwać sympatyczna i kompetentna osoba.