Zakupy, pranie, fryzjer, kosmetyczka, dzieci, praca, szkoła, spotkania z koleżankami… Coraz więcej obowiązków towarzyszy nam każdego dnia. Notesy nie zawsze są pomocne, jak również kartka na lodówce. W każdym domu potrzebny jest zegar, żeby zawsze wszystko było zrobione na czas.
Il-Gu Cha z Korei Południowej stworzył zegar ścienny “Trace of time”.
Na czystej, białej tarczy zegarka możemy markerem zapisywać rzeczy, które potrzebuje zrobić o określonej godzinie. Wskazówka zegarka przechodząc przez daną godzinę wyciera wcześniej zapisane zadanie.
Tarcza zegara została wykonana z szkła, a wskazówki z stali nierdzewnej. Zegar jest bardzo funkcjonalny i pasuje do każdego wnętrza.
Taki zegar pomógłby niejednej z nas lepiej zorganizować sobie czas w ciągu dnia. Niestety projekt ma jeden minus: można tylko planować na 12 godzin na przód, później wszystkie notatki zostają zmazane. Istnieje również zegar-tablica firmy Black+Blum.
Tarcza zegara została zrobiona czarnej tablicy magnetycznej, na której możemy nie tylko pisać kredą, ale również przyczepiać notatki. Taki zegar na pewno ułatwia organizację pracy.

Co wy sądzicie o takich zegarkach?