Ich wygląd, technologia i funkcjonalność oddają dynamizm i poczucie szybkości kojarzone ze sportami motoryzacyjnymi. Na jednym z modeli znajduje się wygrawerowany podpis Davida Coulthard’a, brytyjskiego kierowcy Formuły 1.

Model EF-529DC sygnowany nazwiskiem Davida Coulthard`a dostępny jest w Polsce od stycznia 2009 w limitowanej ilości 50 sztuk. W całej Europie dostępnych jest tylko 300 sztuk tego modelu. Pozostałe zegarki z serii Edifice EF-529D będzie można kupić w Polsce od lutego.

David Coulthard to pierwszy kierowca teamu Red Bull Racing, jeden z najbardziej doświadczonych kierowców w sportach motoryzacyjnych. Jego karierę wieńczy 13 nagród Grand Prix. Firma Casio uznała, że sylwetka Coulthard’a, jego konsekwencja i indywidualizm w prowadzeniu bolidu idealnie pasują do marki Edifice. Dlatego od kwietnia 2008 r. David jest jej ambasadorem.

Funkcjonalność oraz wygląd świeżo wprowadzonego modelu Casio EF-529DC elegancko wyraża pogląd na świat Davida Coulthard’a. Niebieski pierścień ma przypominać dobrze znany kask Davida, który jest zaprojektowany na podobieństwo flagi jego rodzinnego kraju – Szkocji. Dzięki wykończeniu krawędzi zegarka na czarno metodą jonowania i zdobiącym śrubkom, zegarek emanuje dynamicznym miejskim życiem. Ostateczne wrażenie podobieństwa do tematu motoryzacyjnego stwarza tarcza zegarka, która jest wykonana z włókien węglowych, materiału często używanego w samochodach wyścigowych. Casio EF-529DC to zegarek człowieka wygrywającego ze światową konkurencją, w której rywale bezustannie walczą z czasem. Idealnym wykończeniem jest podpis Davida Coulthard’a wygrawerowany na deklu zegarka oraz odciśnięty na specjalnie wyprodukowanym opakowaniu.

Funkcje zegarka:
- chronograf, 
- datownik, 
- tarcza wykonana z włókien węglowych,
- 10 atmosfer wodoszczelności.

Model EF-529DC dostępny będzie od stycznia 2009 w cenie 999 zł.

O Casio
Casio powstało w 1957 roku. Od tamtej pory produkuje m.in.: zegarki, kalkulatory, aparaty cyfrowe, instrumenty, projektory, ekrany LCD, translatory, terminale mobilne, kasy fiskalne, telefony komórkowe itp. Pierwszy zegarek Casio - CASIOTRON wprowadzono w 1974 roku. W Polsce Casio dystrybuowane jest od 1991 roku przez firmę Zibi S.A. – www.zibi.pl.

Dwie najważniejsze technologie stosowane przez Casio to: Wave Ceptor i Tough Solar. Wave Ceptor oznacza, że zegarki synchronizują się ze wzorcowym zegarem atomowym poprzez fale radiowe i raz dziennie ustawiają się na idealny czas. Tough Solar to panele słoneczne wbudowane w tarczę, które ładują akumulator. Dzięki nim zegarki nie wymagają wymiany baterii, co sprawia, że są bezobsługowe i ekologiczne. Casio jest tez producentem zegarków wstrząsoodpornych G-Shock, które w 1983 roku wywróciły sposób patrzenia na zegarki jako produktu delikatnego i wrażliwego, stając się marką kultową i znaną niezależnie od Casio na całym świecie.


Kontakt dla mediów:

Zibi S.A.
Klaudyna Tyszer
tel: 0-22 328-92-14
kom: 512-376-384
e-mail: klaudyna.tyszer@zibi.pl
www.zibi.pl