Bierze co najlepsze z tradycji i standardowych rozwiązań, ale jednocześnie „jedzie do przodu” z technologią.

Najnowszy G-Shock G-7800 stylistyką nawiązuje do klasycznego DW-5000, czyli pierwszego G-Shocka. Łączy prostotę konstrukcji z nowoczesnym wykonaniem i futurystyczną linią. Seria G-7800 to także trzy inne, atrakcyjne modele zegarków: klasyczny G-7800-1ER, G-7800P-7ER w obecnie bardzo modnym, białym kolorze oraz G 7800B-1ER, którego wyświetlacz, w przeciwieństwie do innych, ma jasne napisy na ciemnym tle.

Seria G-7800 oferuje nową funkcjonalność- jakiej jeszcze nie miał żaden inny zegarek: to alarm, który możemy ustawić na konkretne dni tygodnia oraz timery, w których możemy zaprogramować 8 różnych czasów odliczania bez konieczności ich każdorazowego ustawiania. Dzięki punktowemu wyświetlaczowi typu dot-matrix, producent dał również możliwość wyboru – spośród kilku wzorów – czcionki.

Funkcje G-Shocka G-7800:
- automatyczne podświetlenie elektroluminescencyjne,
- możliwość zmian czcionki poprzez wykorzystanie punktowego wyświetlacza typu dot matrix,
- stoper z dokładnością pomiaru 1/100 sekundy i czasem pomiaru do 24 godzin,
- timer z autopowtarzaniem i maksymalnym czasem odliczania do 24 godzin,
- timer z czasem odliczania 60 minutowego i możliwością predefiniowania 8 czasów odliczania, które zapamiętywane są w zegarku,
- 5 alarmów z możliwością ustawienia na konkretne dni tygodnia,
- alarm z funkcją dobudzania,
- led indicator, czyli wbudowane diody led w tarczę, które informują o zakończeniu odliczania, bądź alarmie,
- czas światowy,
- bateria o średniej żywotności do 5 lat,
- wodoszczelność 20 atmosfer.

Głównym modelem serii jest zegarek G-7800-1ER, który od marca dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych za 599 zł i dwóch wersjach na paskach skórzanych za 650 zł.

O Casio
Casio powstało w 1957 roku. Od tamtej pory produkuje m.in.: zegarki, kalkulatory, aparaty cyfrowe, instrumenty, projektory, ekrany LCD, translatory, terminale mobilne, kasy fiskalne, telefony komórkowe itp. Pierwszy zegarek Casio - CASIOTRON wprowadzono w 1974 roku. W Polsce Casio dystrybuowane jest od 1991 roku przez firmę Zibi S.A. – www.zibi.pl.

Dwie najważniejsze technologie stosowane przez Casio to: Wave Ceptor i Tough Solar. Wave Ceptor oznacza, że zegarki synchronizują się ze wzorcowym zegarem atomowym poprzez fale radiowe i raz dziennie ustawiają się na idealny czas. Tough Solar to panele słoneczne wbudowane w tarczę, które ładują akumulator. Dzięki nim zegarki nie wymagają wymiany baterii, co sprawia, że są bezobsługowe i  ekologiczne. Casio jest tez producentem zegarków wstrząsoodpornych G-Shock, które w 1983 roku wywróciły sposób patrzenia na zegarki jako produktu delikatnego i wrażliwego, stając się marką kultową i znaną niezależnie od Casio na całym świecie.