Zegarki firmy Polpora z Zielonej Góry znikają szybko z półek trzech sklepów, które je oferują . Po pierwszych informacjach o nowej i jedynej polskiej marce, salony nie musiały nawet starać się o klienta. Czasomierze były rezerwowane przez przyszłych nabywców na podstawie pierwszych informacji cenowych i szkiców modeli. Mała ilość produkowanych czasomierzy, limitacja do kilkunastu sztuk oraz nobilitujący napis „Made In Poland”, jak się okazuje mają swoją magiczną siłę przyciągania koneserów. Szczególnym przykładem były pierwsze modele kolekcji "Impresje Jazzowe”, które pojawiając się w witrynie salonu "odCzasu doCzasu” w Złotych Tarasach w Warszawie, i od razu opatrzone były stylizowaną klepsydrą, informującą o sprzedanych wszystkich egzemplarzach.
Kolekcja „Wariacje Jazzowe” pojawiła się na rynku w połowie poprzedniego roku, a jej kontynuacją są modele "Biały Fortepian” i "Kontrabas”, które zostały wyemitowane na rynek na początku lutego tego roku. Pewnie wysoki popyt uśpił trochę producenta i salony sprzedaży, a obawa kryzysu wyhamowała „zdecydowanych wstępnie kupców” i jak się okazuje, ostatnie sztuki tej kolekcji zegarków są jeszcze dostępne we wspomnianych trzech salonach:
Kraków – “TiW Strojny” – ul. Sławkowska 10,
Poznań – “Zegarmistrz Banaszak”, ul. Dąbrowskiego 70,
Warszawa – “odCzasu doCzasu”, Złote Tarasy,
Nawet w “odCzasu doCzasu” w Złotych Tarsach, gdzie sprzedano już wszystkie sztuki, także pojawią się jeszcze zegarki. Po jednym modelu Biały Fortepian i Kontrabas dostarczone zostaną z rezerwacji producenta. Zainteresowani muszą się jednak spieszyć... bo towar jest raczej gorący.
Cena zegarka Kontrabas wynosi 4 790,00 zł
Cena zegarka Biały fortepian wynosi 4 400,00 zł