Data: 27.03.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Bilety: wyprzedane!

 

Już w najbliższy wtorek, 27 marca Hard Rock Cafe Warsaw obchodzić będzie swoje V Urodziny! Tego wieczoru na scenie zobaczymy zespół IRA, który zagra specjalny koncert w ramach trasy z okazji 25-lecia działalności scenicznej. Wszystkie bilety na to wydarzenie zostały już wyprzedane. Tych, którzy nie nabyli jeszcze wejściówek zapraszamy na oficjalny fanpage Hard Rock Cafe Warsaw w serwisie Facebook, gdzie znaleźć będzie można informacje o urodzinowych konkursach z zaproszeniami na imprezę.

IRA

IRA powstała w 1987 roku. Największe sukcesy w dotychczasowej karierze zespołu przypadły na pierwszą połowę lat 90-tych. Płyty: “Mój dom”, (1991) a następnie “1993” i koncertowy "Live", odniosły niebywały wręcz sukces, zapewniając grupie błyskawiczny awans do grona absolutnej czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje (“Nadzieja”, “Mój dom”, “Bierz mnie”, “Wiara”) do dziś rozgrzewają publikę do czerwoności podczas koncertów.

W drugiej połowie lat 90 tych, zespół zmienił swe oblicze sięgając na krążku “Znamię” do nieco cięższych brzmień. Po wydaniu płyty “Ogrody” od grupy odszedł gitarzysta, Kuba Płucisz. Kilka miesięcy później zespół zawiesił działalność.

IRA wróciła po 7 latach przerwy, wydając w 2002 roku album “Tu i teraz”. Muzycy postanowili promować to wydawnictwo i przypomnieć o swym istnieniu przede wszystkim grając koncerty po całym kraju. Od premiery “Tu i Teraz” IRA zanotowała ponad 300 występów!

W 2005 roku IRA zagrała ponad 80 koncertów - plenerowych i klubowych w całej Polsce. Zespół opuścili współpracujący z zespołem gitarzyści: Sebasian Piekarek i Maciek Gładysz - zastąpił ich na stałe 25 letni Piotr Konca - który wcześniej współpracował z zespołami Spotlight i Magda Famme.

Rok 2009 to praca nad nową płytą planowaną na maj, z której pierwszy singiel “Dobry Czas” bierze udział w preselekcjach do Eurowizji. Na przełomie marca i kwietnia zespół wyruszył w ogólnopolską trasę koncertową pod szyldem “Ira Unplugged” prezentującą ich największe przeboje w wersji akustycznej.

Przełom 2009/2010 przyniósł artystom sukces płyty “9”, z której na antenach rozgłośni radiowych mogliśmy usłyszeć 5 singli z megahitem “Nie daj mi odejść” włącznie.

 

Zespół tworzą: Artur Gadowski – wokal, Wojtek Owczarek – bębny, Piotrek Sujka – bas, Marcin Bracichowicz - gitara elektryczna oraz Piotr Konca - gitara elektryczna.