New Model Army to jedna z najpopularniejszych w Polsce brytyjskich  grup nowofalowych. Formacja kierowana przez Justina Sullivana powstała w roku 1980. Często klasyfikowana jest jako zespół postpunkowy, jednak jej inspiracje są znacznie szersze i obejmują folk-rocka, indie-rocka, rocka gotyckiego czy nawet metal. Przez wiele lat kapela była głosem brytyjskiej klasy robotniczej, prezentowała lewicowe poglądy i negowała rządy Margaret Thatcher dając wyraz swym poglądom choćby w tak zaangażowanych numerach jak "Spirit Of The Falklands" czy "Small Town England" z debiutanckiego krążka "Vengeance" (1984). Za najdoskonalsze płyty w dyskografii New Model Army uznawane są "No Rest For The Wicked" (1985) czy "Thunder And Consolation" (1989). Także dwa ostatnie studyjne krążki grupy Justina Sullivana "Carnival" (2005) oraz "High" (2007) spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki oraz fanów. Potwierdzeniem świetnej formy zespołu były niedawne trasy koncertowe po Europie oraz Stanach Zjednoczonych - zapis fragmentów kilku występów znalazł się na albumie "Fuck Texas, Sing For Us" (2008), który jest niezaprzeczalnym dowodem, iż New Model Army to jeden z najlepszych aktualnie wykonawców koncertowych. Przekonają się o tym wkrótce wszyscy, którzy wybiorą się na występ formacji do Jarocina!

W Jarocinie wystąpi także zespół Myslovitz, który powrócił na scenę po rocznej przerwie w działalności. Mysłowicka formacja nie planuje na razie nowych nagrań studyjnych ani zbyt dużej ilości występów live, więc koncert w Jarocinie może okazać się jedną z nielicznych okazji by zobaczyć grupę na żywo!

Przypomnijmy, iż wcześniej swój udział w Jarocinie potwierdziła grupa Chrisa Cornera - I AM X, a także Acid Drinkers oraz Happysad.

Bilety oraz karnety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz www.ticketonline.pl.

Ceny przedstawiają się następująco:

do 30 czerwca:
bilety jednodniowe w cenie 59 zł
karnety trzydniowe w cenie 89 zł

po 30 czerwca:
bilety jednodniowe w cenie 69 zł
karnety trzydniowe w cenie 99 zł

Serdecznie zapraszamy!