W listopadowe chłody najlepiej rozgrzewa filiżanka herbaty. W naszych kuchniach dominuje  herbata czarna, jednak Polacy coraz częściej sięgają po zieloną herbatę. Herbata czarna mimo, iż bardzo aromatyczna ma tylko garstkę właściwości herbaty zielonej.

Wiele właściwości zielonej herbaty znanych z tradycyjnej chińskiej oraz japońskiej medycyny obecnie potwierdzają badania naukowe.
Zielona herbata zawiera między innymi witaminy A, B, B2, C, K, spore ilości fluoru wzmacniającego szkliwo, rutynę uszczelniającą naczynia krwionośne. Dzięki znaczącej zawartości polifenolowych przeciwutleniaczy takich jak katechiny i epikatechiny, zielona herbata neutralizuje wolne rodniki przyspieszające starzenie się organizmu.

Regularne picie zielonej herbaty działa prewencyjnie przeciw chorobie wieńcowej, zakrzepom, miażdżycy, zawałom serca, poprzez wymienione wcześniej polifenole, zapobiegające zlepianiu się płytek krwi, oraz zmniejszają odkładanie się cholesterolu w naszych tętnicach.
W zielonej herbacie są również pokładane nadzieje w walce z rakiem. Przeprowadzone doświadczenia pokazują, że przy regularnym spożywaniu zielonej herbaty ryzyko raka skóry zmniejsza się o 87%, raka żołądka o 58%, natomiast płuc o 56%.

Odchudzanie z zieloną herbatą jest zdecydowanie łatwiejsze, co również potwierdza nauka. Samo picie zielonej herbaty, bez większej aktywności fizycznej zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej o 17%. W tym przypadku herbata zielona zmusza organizm do większej produkcji energii z tłuszczu. Zalecane jest picie zielonej herbaty po tłustych posiłkach.

Nie każdy jest jednak miłośnikiem zielonej herbaty, a to przez goryczkę wyczuwalną w niektórych odmianach zielonej herbaty. Sklep z herbatą time4tea.pl, przygotował wybór najlepszych herbat zielonych z Chin, Japonii, Indii. Szczególnie polecamy uważaną za najlepszą herbatę zieloną na świecie, herbatę Gyokuro, powstającą tylko z najmłodszych listków najlepszych krzewów.

Zapraszamy na www.time4tea.pl