Nadchodzą mroźne dni, a w sklepach coraz więcej zimowych okryć wierzchnich. Trzeba wreszcie się na coś zdecydować i zapewnić sobie coś ciepłego na zimowe dni. Śnieg, zimny wiatr – kurtka musi nas od nich ochronić. Zimowa kurtka oprócz tego, że musi być ciepła, musi być też ładna i modna. 
Modne, zimowe kurtki w tym sezonie są puchowe i duże. Mogą być płaszczyki do kolan, lub kurtka tuż za pośladki. Hitem są kurtki wykonane z nieprzemakalnego, błyszczącego materiału, najczęściej czarne. Nie są długie, mają często pasek w talii. Mogą być ozdobione równymi suwakami, zamkami. Takie kurtki można znaleźć w H&M lub Vero Moda. Co ciekawe, podobny trend pojawił się w modzie męskiej. Święcąca kurtka dla facetów? Tylko dla odważnych.

Motywy zwierzęce odnajdziemy także w kurtkach, a raczej futerkach. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo sztucznych futerek w motywy zwierzęce, bądź jednokolorowych. Jest jednak jeden minus, często są one krótkie i niekoniecznie nadają się na długie, zimowe spacery. 
Możemy znaleźć też mnóstwo kurtek z dużymi rękawami. Pamiętaj, bufki są bardzo modne tej jesieni. Dwurzędowe kurtki z paskiem i pagonami też na pewno mogą znaleźć się w naszej szafie. W sklepach jest ich mnóstwo, w prawie każdym kolorze. 
Wiele kurtek w tym sezonie ma futrzany kołnierz. Oczywiście dalej kaptur z kożuszkiem możemy spotkać na wielu modelach. Przecież tak się już utarł, że aż trudno wyobrazić sobie bez niego zimę. Kożuch może wystąpić także w wersji XXL. Kożuchy na pewno możemy znaleźć w szafie mamy, czy babci, po odpowiednim czyszczeniu i przeróbkach, lub na przykład po dodaniu paska może wyglądać super trendy.

Chodząc po sklepach w poszukiwaniach kurtki zimowej można mieć wrażenie, że wszędzie są takie same. Ja trzymam za Was kciuki i wierzę, że każda znajdzie tą swoją wymarzoną, która w dodatku będzie ciepła, wygodna i nie bardzo droga. Powodzenia!