Po raz pierwszy użytkownicy zintegrowanej nawigacji samochodowej mają możliwość uaktualnienia swojego urządzenia o nowe rozwiązania, bez konieczności kupowania nowego zestawu. Jest to możliwe dzięki funkcji aktualizacji zintegrowanej nawigacji Carminat TomTom przez oprogramowanie TomTom HOME.

Użytkownicy zintegrowanej nawigacji Carminat TomTom mogą teraz zaktualizować ją o unikalną technologię wyznaczania tras TomTom IQ Routes™ oraz o popularnego Asystenta Pasa Ruchu, który pomoże pokonać skomplikowane skrzyżowania. Aktualizacja jest niezwykle łatwa dzięki wbudowanemu w nawigację czytnikowi kart pamięci SD oraz darmowemu oprogramowaniu TomTom HOME. 

TomTom IQ Routes™ i Asystent Pasa Ruchu są częścią każdej nowej mapy dla zintegrowanej nawigacji Carminat TomTom, począwszy od 19 listopada 2009. Kierowcy otrzymają je automatycznie w momencie kupna nowej mapy lub korzystając z aktywacji usługi Gwarancji Najnowszej Mapy.

„Zawsze pracowaliśmy nad zintegrowanymi urządzeniami, które można by aktualizować równie łatwo jak osobiste nawigacje” – powiedział Andrzej Kasprzyk, Wiceprezes Sprzedaży TomTom na rynkach Europy Wschodniej i Rosji. „Teraz użytkownicy Carminat TomTom mogą korzystać z zalet inteligentnego wyznaczania tras po prostu aktualizując samodzielnie swoje urządzenie – jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w branży motoryzacyjnej” – dodaje Andrzej Kasprzyk.

Zintegrowana nawigacja Carminat TomTom została wprowadzona na rynek w marcu 2009 roku wraz z modelem Renault Clio. Później do Clio dołączyły modele Megane i Scenic, dzięki którym zintegrowana nawigacja trafiła do szerokiego nurtu motoryzacyjnego.
TomTom IQ Routes™ 
Technologia TomTom IQ Routes™ korzysta z miliardów historycznych pomiarów prędkości kierowców w całej Europie, aby obliczyć najszybszą możliwą trasę. Technologia jest oparta na pomiarach prędkości o każdej porze dnia, na każdym rodzaju dróg – od autostrad po małe lokalne drogi. W ponad 35% przypadków korzystanie z technologii IQ Routes™ pozwoli na podróżowanie szybszą drogą, oszczędzając przy tym czas, paliwo a co za tym idzie pieniądze. 

Asystent Pasa Ruchu
Ta podręczna aplikacja dokładnie wskazuje kierowcy, który pas ruchu wybrać na skomplikowanym skrzyżowaniu lub rozjeździe, aby nie przeoczyć wybranego zjazdu. Jest to niezwykle przydatna funkcja, szczególnie na zatłoczonych autostradach i drogach krajowych, kiedy szybka zmiana pasa na prawy może być stresująca i potencjalnie niebezpieczna. 


O firmie TomTom
TomTom NV jest wiodącym na świecie dostawcą map i rozwiązań nawigacyjnych. Zatrudnia ponad 3300 pracowników w czterech sektorach biznesowych: TomTom, TeleAtlas, AUTO i WORK.

Produkty TomTom opracowywane są ze szczególną uwagą zwróconą na innowacyjne rozwiązania, wysoką jakość, łatwość obsługi i niski koszt. Produkty firmy TomTom stanowią kompletne rozwiązania, umożliwiające klientom bezpośrednią nawigację po uruchomieniu urządzenia. Należy do nich wyróżniana seria TomTom GO, seria TomTom ONE oraz TomTom RIDER. Niezależne badanie dowiodło, że urządzeni TomTom mają pozytywny wpływ na prowadzących pojazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo na drogach. 

TeleAtlas dostarcza mapy i oprogramowanie do nawigacji, dopasowane do wymagań urządzeń nawigacyjnych oferowanych przez inne firmy. Dzięki własnym produktom 
i partnerstwu z innymi firmami, TeleAtlas oferuje pokrycie map ponad 200 krajów 
i obszarów na całym świecie. Dział TomTom AUTO rozwija i sprzedaje systemy 
i serwisy nawigacyjne producentom motoryzacyjnym oraz oryginalnym producentom sprzętu (OEM). TomTom WORK łączy komunikację dla przedsiębiorstw i inteligentną nawigację z profesjonalnymi usługami pozycjonowania. 

Firma TomTom powstała w 1991 r. w Amsterdamie i posiada swoje przedstawicielstwa w Europie, Ameryce Północnej oraz rejonie Azji i Pacyfiku. TomTom jest firmą notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Amsterdamie 
w Holandii będącej członkiem europejskiej sieci Euronext. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.tomtom.com